Znicz Pruszków mógł dziś zbliżyć się do utrzymania, a tak musi drżeć o nie do samego końca. Ekipa z Mazowsza nie dała rady KKS-owi 1925 Kalisz, który dzięki wygranej, jest już pewny udziału w barażach o Fortuna 1 ligę.

Oba zespoły miały dziś o co grać, bowiem Znicz Pruszków bije się o utrzymanie w eWinner 2 lidze, zaś KKS 1925 Kalisz z miłą chęcią powalczyłby o awans do Fortuna 1 ligi. Lepiej w mecz wszedł beniaminek, który szybko objął prowadzenie. Miało to miejsce konkretnie w 11. minucie, a gola zdobył Nestor Gordillo. Przyjezdni nie zatrzymywali się i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa.

Znicz jeśli myślał o korzystnym wyniku, musiał się ogarnąć, a przede wszystkim zacząć śmielej atakować. Częściej przy piłce był jednak KKS, który stwarzał sobie okazje, ale brakowało wykończenia i nadal było 1-0. Z czasem jednak ekipa z Pruszkowa zaczęła osiągać przewagę, choć z tej niewiele wynikało. Gospodarze musieli dziś wygrać, aby przed ostatnią kolejką mieć wszystko w swoich rękach.

Konkretniejsza była jednak drużyna z Kalisza, która w 37. minucie prowadziła 2-0, a piłkę we własnej siatce umieścił Maciej Wichtowski. W końcówce pierwszej połowy, Znicz próbował jeszcze złapać kontakt, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie. KKS w drugiej połowie mądrze bronił dwubramkowego prowadzenia i za wszelką cenę chciał je utrzymać.

Pruszkowianie dwoili się i troili, ale nie mogli znaleźć sposobu na beniaminka z Kalisza, który rozgrywa bardzo dobry sezon w eWinner 2 lidze. Podopieczni Ryszarda Wieczorka prócz dobrej gry w obronie, próbował także coś zdziałać z przodu. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje, jednak ostatecznie więcej goli już nie padło i ze zwycięstwa cieszył się KKS, który wobec remisu Garbarni Kraków, jest już pewny baraży o awans do Fortuna 1 ligi.

Znicz Puszków - KKS 1925 Kalisz 0-2 (0-2)

0-1 Néstor Gordillo (11)

0-2 Maciej Wichtowski (37-samobójcza)

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Mateusz Grudziński - Krystian Tabara, Szymon Kaliniec (79. Tymon Proczek), Maciej Machalski (46. Krystian Pomorski), Maciej Firlej, Martin Janco (46. Owé Bonyanga) - Mariusz Gabrych

KKS 1925 Kalisz: Michał Molenda - Nikodem Zawistowski (83. Romāns Mickevičs), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Tomasz Hołota, Marcin Radzewicz (70. Mateusz Mączyński) - Bartłomiej Putno (70. Mateusz Majewski), Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki, Nestor Gordillo (81. Daniel Kamiński) - Bartłomiej Maćczak (83. Mateusz Żytko)

Żółte kartki: Machalski, Gabrych, Kaliniec - Hołota, Borecki, Kendzia

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)