O zmianach w Pro Junior System oraz Pucharze Polski usłyszeliśmy na dzisiejszym zebraniu zarządu PZPN.

Pro Junior System od przyszłego sezonu nie będzie obowiązywał w Ekstraklasie. Nagrody zostaną wprowadzone dla klubów 3 ligi. Łączna kwota nagród wyniesie 14 milonów złotych. 6 milionów przeznaczone będzie dla 1 ligi, a po 4 miliony dla II i III ligi. Grup 3 ligi w polsce mamy cztery więc każda dostanie 1 milion a dla zwycięzcy klasyfikacji Pro Junior System przepadnie 400 tys zł.

Zmianają się także zasady rozgrywek Pucharu Polski. W sezonie 2018/19 nie będzie meczów rewanżowych. O wyborze gospodarza zadecyduje los. Jeśli natomiast pomiędzy drużynami będzie różnica w klasie rozgrywkowej, to spotkanie będzie rozgrywane u przeciwnika z niższej ligi.

PZPN wporawdził także obowiązek zawodnika młodzieżowego w tych rozgrywkach. W każdej drużynie przez pełne 90 minut występować będzie musiał conajmniej jeden zawodnik o takim statusie.

Dodatkowo Polski Związek Piłki Nożnej zwiększył nagrody dla klubów do 6,6 miliona złotych (dotychczas wartość wynagrodzeń była o połowę mniejsza).

źródło: pzpn.pl

kairo

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.