Zagłębie Lubin wygrało z Wisłą Kraków 3-1 (2-0) w 30. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu Miedziowi zakończyli sezon zasadniczy w górnej ósemce. Wisła Kraków ostatnie 7. meczów tegorocznego sezonu będzie grała w dolnej ósemce. Dwie bramki zdobył dla lubinian Patryk Tuszyński.

W 14. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Damjan Bohar  był przed polem karnym. Dostrzegł niepilnowanego Sase Balicia. Czarnogórzec dograł wzdłuż bramki do niepilnowanego Patryka Tuszyńskiego, ten umieścił piłkę w siatce.

W 15. minucie w idealny sposób mogła odpowiedzieć Wisła Kraków. Jakub Błaszczykowski wypatrzył niepilnowanego Marko Kolara. Chorwat zbyt długo zwlekał z uderzeniem. W ostatniej chwili wybił mu piłkę kapitan Miedziowych Ľubomír Guldan

W 29. minucie prowadzenie podwyższyli gospodarze. Filip Jagiełło wykończył zespołową akcję gospodarzy.. Damjan Bohar podał do Tuszyński, a ten do zawodnika, który od nowego sezonu będzie występował w Genoa CFC. Młody pomocnik umieścił piłkę w siatce.

W 31. minucie podopieczni Macieja Stolarczyka mogli zdobyć bramkę kontaktową. Sławomir Peszko dośrodkował wprost na głowę Marko Kolara, który zostawił futbolówkę wbiegającemu Krzysztofowi Drzazdze. Ofiarną interwencją Balić zapobiegł utracie bramki.

W 32. minucie kolejną bardzo dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze. Dzisiaj lubinianie byli bardzo niebezpieczni w poczynaniach ofensywnych.

W 45. minucie po raz trzeci gospodarze wpakowali piłkę do siatki. Tym razem w sposób nieprawidłowy. Filip Starzyński wrzucił piłkę do Bartłomieja Pawłowskiego, który uderzeniem z powietrza trafił w poprzeczkę. Do odbitej futbolówki dopadł Saša Balić, ale obrońca gospodarzy był na spalonym.

W 52. minucie piątą bramkę w tym sezonie zdobył Jakub Błaszczykowski. Vukan Savićević poradził sobie z obrońcami z lewej strony dograł piłkę pod bramkę wprost na głowę prawego pomocnika Wisły Kraków i Reprezentacji Polski, który zdobył gola kontaktowego.

Po pierwszych 15. minutach drugiej części spotkania ewidentnie widać było, że to przyjezdni lepiej sobie radzili w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

W 77. minucie Patryk Tuszyński pokonał Mateusza Lisa po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu.

W 79. minucie Bohar wycofał do Alana Czerwińskiego, który przytomnie wycofał do Filipa Starzyńskiego. Jego uderzenie na słupek sparował bramkarz gości.

ZAGŁĘBIE LUBIN - WISŁA KRAKÓW 3-1 (2-0)

1-0 Patryk Tuszyński (14.)

2-0 Filip Jagiełło (29.)

2-1 Jakub Błaszczykowski (52.)

3-1 Patryk Tuszyński (77.)

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Dąbrowski, Guldan, Balić - Pawłowski (78. Alan Czerwiński), Tosik, Jagiełło (50. Dawid Pakulski), Starzyński, Bohar - Tuszyński (90. Patryk Mucha).

Wisła Kraków: Lis - Burliga, Klemenz (21. Matej Palčič), Sadlok (82. Rafał Boguski), Pietrzak - Błaszczykowski, Savićević, Basha, Drzazga, Peszko (74. Paweł Brożek) - Kolar.

żółte kartki: Guldan, Mucha - Klemenz, Burliga, Sadlok. sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)  widzów: 6 189