Wisła Puławy z czystym sercem otworzyła dziś szampany. Podopieczni Mariusza Pawlaka dzięki wygranej z TEXOM Sokołem Sieniawa oraz remisowi Stali Stalowa Wola, klub z Lubelszczyzny zapewnił sobie awans do eWinner 2 ligi na sześć kolejek przed końcem sezonu.

Wisła Puławy prowadzenie w meczu z TEXOM Sokołem Sieniawa objęła już w 6. minucie, a bramkę na 1-0 zdobył Adrian Paluchowski. Lider 3 ligi gr. IV był już więc jedną nogą w eWinner 2 lidze, ale do końca spotkania pozostało jeszcze trochę czasu. Podopieczni Ryszarda Kuźmy nie zamierzali tak tego zostawiać i za wszelką cenę chcieli pokonać ekipę z Lubelszczyzny.

Podopieczni Mariusza Pawlaka od 26. minuty musieli sobie radzić w "dziesiątkę", bowiem czerwoną kartkę otrzymał Błażej CyfertSokół z każdą minutą zyskiwał coraz większą przewagę, jednak nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Podobnie było po zmianie stron, a Wisła wciąż mądrze się broniła. Puławianie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca i po meczu cieszyli się z awansu do eWinner 2 ligi, bowiem Stal Stalowa Wola zremisowała z KS-em Wiązownica.

TEXOM Sokół Sieniawa - Wisła Puławy 0-1 (0-1)

0-1 Adrian Paluchowski (6)

TEXOM Sokół Sieniawa: Mateusz Zając - Bartosz Grasza, Patryk Kapuściński, Kacper Drelich, Jarosław Lis - Paweł Oziębło (61. Jakub Więcek), Dominik Ochał, Bartłomiej Purcha (80. Dominik Pikiel), Oskar Majda (61. Łukasz Mazurek) - Paweł Hass (80. Adrian Wójcik), Daquan King (86. Krzysztof Kasperkowicz)

Wisła Puławy: Piotr Owczarzak - Dominik Cheba, Błażej Cyfert, Mateusz Pielach, Lukas Kuban - Emil Drozdowicz (37. Włodzimierz Puton), Przemysław Skałecki, Łukasz Wiech, Kacper Kondracki (73. Karol Czelny), Ednilson Furtado (74. Dariusz Brągiel) - Adrian Paluchowski

Żółte kartki: King, Purcha - Cyfert, Skałecki, Cheba, Paluchowski

Czerwona kartka: Błażej Cyfert (26-faul taktyczny)

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)