Dobre humory po sobotnim meczu ma także Wisła Puławy. Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali u siebie ekipę GKS-u Bełchatów, spadkowicza z Fortuna 1 ligi.

Sobotnie spotkanie Wisły Puławy z GKS-em Bełchatów od początku było wyrównane, a oba zespoły miały swoje okazje. Beniaminek eWinner 2 ligi szansę na objęcie prowadzenia miał w 8. minucie, bowiem w polu karnym faulowany był Adrian Paluchowski i arbiter wskazał na "wapno". "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Bartłomiej Bartosiak i podopieczni Mariusza Pawlaka prowadzili 1-0.

Miejscowi dostali wiatru w żagle i zaczęli przeważać na boisku. Puławianie coraz śmielej sobie poczynali, a GKS zaczął popełniać coraz więcej błędów. Wisła stanęła przed szansą podwyższenia prowadzenia w 20. minucie. Faulowany w "szesnastce" tym razem był Ednilson i sędzia podyktował rzut karny. Tego na gola zamienił Adrian Paluchowski i beniaminek prowadził już dwiema bramkami.

To widocznie podrażniło zespół z Bełchatowa, któremu marzyło się zwycięstwo na inaugurację sezonu ligowego. Wisła jednak bardzo dobrze się prezentowała, co mocno utrudniało zadania drużynie GKS-u. Ta jednak w 38. minucie złapała kontakt, a do siatki trafił Martin Klabnik. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały okazje do zdobycia bramki, ale wynik już nie uległ zmianie.

Mecz po przerwie się wyrównał, choć zarówno jednym jak i drugim nie można było odmówić ambicji. Bełchatowianie starali się nawiązać walkę z Wisłą, ale ta bardzo dobrze grała w obronie i nie dała sobie wbić gola. Kibice nie mogli narzekać na nudę, jednak więcej trafień już nie zobaczyli i tym samym to ekipa z Puław miała lepsze humory po końcowym gwizdku.

Wisła Puławy - GKS Bełchatów 2-1 (2-1)

1-0 Bartłomiej Bartosiak (8-rzut karny)

2-0 Adrian Paluchowski (22-rzut karny)

2-1 Martin Klabnik (38)

Wisła Puławy: Owczarzak - Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Skałecki, Lisowski (76. Czelny), Daniel (90. Drozdowicz), Bartosiak (66. Kacprzycki), Ednilson (76. Puton), Paluchowski

GKS Bełchatów: Komar - Gancarczyk M., Klabnik, Dobosz, Szmorek, Warnecki (80. Mizera), Gancarczyk W., Ryszka, Gabor (41. Przywara), Golański (80. Bielka), Sołtysiński (61. Flaszka)

Żółte kartki: Ednilson, Skałecki - Ryszka, Gancarczyk W., Golański, Dobosz