Raków Częstochowa przegrał z Wisłą Płock 1-2 (1-0) w pierwszym sobotnim meczu 10. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 27. minucie Kapitalne podanie górą do wychodzącego na pozycję w polu karnym Felicio Brown Forbes, ale kapitalnie w defensywie Jakub Rzeźniczak. Zaczęli gospodarze od rzutu rożnego.

W 30 minucie w bardzo dobry sposób grę wznowił Michał Gliwa.  Jeden z płocczan w niefortunnie zagrał głową pod nogi Forbesa, ten wpadł w pole karne rywala uderzył, ale świetnie Thomas Dähne.

W 42 minucie Michał Skóraś kapitalną centrą w pole karne obsłużył Felicio Brown Forbesa, a ten głową z bliska skierował  futbolówkę do siatki i to Raków Częstochowa wyszedł na prowadzenie.

W 53. minucie Daniel Bartl niefortunnie wybił piłkę. Ta trafiła wprost do Mateusza Szwocha, pomocnik Wisły Płock zdecydował się na uderzenie z 14. metrów pokonując bramkarza.

W 61. minucie z okolic 16. metrów zdecydował się na uderzenie strzelec bramki wyrównującej. Bez problemów bramkarz częstochowian wybił na rzut rożny.

W 3. minucie doliczonego czasu gry Mikołaj Kwietniewski podał na 20. metr do Piotra Tomasika, który wpadł w pole karne i po uderzeniu na dalszy słupek ustalił wynik spotkania.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - WISŁA PŁOCK 1-2 (1-0)

1-0 Felicio Brown Forbes (42.)

1-1 Mateusz Szwoch (53.)

1-2 Piotr Tomasik (90.+)

Raków Częstochowa: Gliwa - Szymonowicz, Petrášek, Kościelny - Skóraś, Babenko, Schwarz, Nouvier (46. Sebastian Musiolik), Szczepański (90. Maciej Domański), Bartl (70. Piotr Malinowski) - Brown Forbes.

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski - Merebashvili (88. Mikołaj Kwietniewski), Rasak, Furman, Szwoch, García (72. Piotr Tomasik) - Kuświk (74. Ricardinho).

żółte kartki: Babenko  sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 2 578