Wisła Płock w 29. kolejce Lotto Ekstraklasy wygrała ze Śląskiem Wrocław 2-0. Bramki dla wiślaków zdobyli Dominik Furman oraz Ricardinho.

Niestety nie mieliśmy ciekawego spotkania w pierwszej połowie. Obydwa zespoły nie potrafiły rozegrać jednej składnej akcji co tym samym widowisko traciło na atrakcyjności. Zawodnicy Wisły Płock oraz Śląska Wrocław nie oddali nawet ani jednego celnego strzału na bramkę. Oglądaliśmy ogólnie pięć sytuacji bramkowych i wszystkie z nich kończyły się niecelnym strzałem. Pierwsza część zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej odsłonie spotkaniem się ożywiło. Przewagę w posiadaniu piłki mieli goście z Wrocławia, lecz to gospodarze zdobywali bramki. Pierwszą z nich strzelił Dominik Furman w 66. minucie meczu. Kolejne trafienie mieliśmy w 75. minucie spotkania. Rzut karny dla Wisły wykorzystał Ricardinho. Mimo, że Śląsk dłużej utrzymywał się przy piłce to jedynie raz zagrozili bramkarzowi gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 2-0.

WISŁA PŁOCK - ŚLĄSK WROCŁAW 2-0 (0-0)

1-0 Dominik Furman (66.)

2-0 Ricardinho (74.)

Wisła Płock: Dahne - McGing, Łasicki, Uryga, Garcia, Rasak, Furman, Szwoch (88. Borysiuk), Ricardionho, Merebaszwili (59. Stevanović), Angielski (59. Kuświk).

Śląsk Wrocław: Słowik, Celeban, Golla, Tarasovs, Hołownia, Musonda (67. Ahmadzedeh), Łabojko (75. Gąska), Mączyński, Chrapek, Pich (81. Piech), Robak.

Żółte Kartki: Chrapek, Golla, Piech. Sędzia: Krzysztof Jakubik, Widzów: 3096.