Wisła Płock wygrała z Cracovią 3-2 (1-0) w ostatnim sobotnim meczu 24. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Od 58. minuty gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adama Dźwigały. W 87. minucie za dyskusje z arbitrem boisko musiał opuścić Cezary Stefańczyk.

W 6. minucie spotkania ładnym uderzeniem popisał się Justinas Marazas, zmuszając do interwencji Michala Peškovicia.

W 23. minucie Grzegorz Kuświk wykończył bardzo dobrą kontrę Wisły Płock. Damian Rasak zagrał do Nico Vareli, który dostrzegł nadbiegającego napastnika. Ten zdecydował się na uderzenie z okolic 15. metra. Futbolówka po nodze Milana Dimuna wpadła do siatki.

W 35. minucie bardzo dobra akcja Nico Vareli. Urugwajczyk wpadł w pole karne gdzie zdecydował się na uderzenie. Dobrą interwencją popisał się bramkarz Cracovii.

W 43. minucie mogli wyprowadzić zabójczą kontrę. Airam Cabrera dostał podanie od Mateusza Wdowiaka. Hiszpan wykorzystał błąd rywali i strzelił, ale Thomas Dähne skutecznie interweniował.

W 49. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Ariel Borysiuk przejął piłkę na 30. metrze. Pomocnik Nafciarzy zdecydował się na uderzenie z dystansu trafił niemal w samo okienko.

W 57. minucie Airam Cabrera zagrał kapitalną piłkę do Filipa Piszczka. Ten wpadł w pole karne gdzie nie przepisowo został zatrzymany przez Adama Dźwigałe. Sędzia dzisiejszego spotkania wskazał 11. metr. Obrońca Nafciarzy zobaczył czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska.

W 60. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Airam Cabrera i strzałem po ziemi zdołał pokonać Thomasa Dahne.

W 66. minucie Damian Dąbrowski podholował piłkę, zdecydował się na uderzenie z około 25. metrów od bramki. Piłka leciała w kierunku prawego słupka, ale na posterunku był Dähne- wybił piłkę na rzut rożny.

W 71. minucie bardzo dobra kontra gospodarzy. Dominik Furman zagrał na prawo do Justinasa Marazasa. Litwin wpadł w pole karne, strzelił Michal Pesković obronił.

W 71. minucie Michal Siplak popisał się kapitalnym zagraniem w pole karne. Filip Piszczek nadbiegł na futbolówkę, z najbliższej odległości doprowadził do remisu.

W 84. minucie kapitalną kontrę zainicjował Oskar Zawada popędził prawa stroną boiska dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do Alena Stevanovicia, który z  najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Sędzia postanowił nie uznawać bramki po weryfikacji VAR. W momencie rozpoczęcia akcji przez Zawadę faulował.

W 86. Minucie Cezary Stefańczyk nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego. Za co otrzymał czerwoną kartkę. Popatrzył głęboko w oczy sędziego.

W doliczonym czasie gry Michal Sipľak faulował Oskara Zawadę na piątym metrze i arbiter wskazał na 11. metr.  Dominik Furman uderzył płasko po ziemi w lewą stronę całkowici myląc bramkarza.

WISŁA PŁOCK - CRACOVIA 3-2 (1-0)

1-0   Grzegorz Kuświk (23.)

2-0 Ariel Borysiuk (49.)

2-1 Airam Cabrera (60.) karny

2-2 Filip Piszczek (71.)

3-2 Dominik Furman (90+)

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Sielewski, Dźwigała, García - Marazas (80. Jakub Łukowski), Furman, Borysiuk, Rasak, Varela (70. Alen Stevanović) - Kuświk (63. Oskar Zawada).

Cracovia: Peškovič - Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak - Hanca (62. Bojan Čečarić), Dąbrowski, Gol, Dimun (46. 26. Piszczek), Wdowiak (88. Niko Datković) - Cabrera.

żółte kartki: Zawada, Dähne - Sipľak, Dytiatjew, Datković.

czerwona kartka: Adam Dźwigała (57. minuta, Wisła, za faul taktyczny), Cezary Stefańczyk (87. minuta, Wisła, za uderzenie sędziego).sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)