W 27. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Płock przegrała z Zagłębiem Lubin 0-1. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Filip Starzyński.

Pierwsza połowa to kompletna dominacja drużyny Wisły Płock. Zawodnicy mieli lepsze posiadanie piłki od przyjezdnych i więcej okazji bramkowych. Mimo wszystko żaden z pięciu akcji nie zakończył się golem ani nawet celnym strzałem w światło bramki.

Mecz opiewał w bardzo dużo niedokładnych zagrań oraz topornie przygotowywanych akcji przez obydwa zespoły. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej połowie Zagłębie Lubin doszło do głosu. Stworzyli sobie pierwsze groźne sytuacje. Było ich aż siedem. Dwa z nich mogło zakończyć się bramkę, lecz tylko jedna była skuteczna. Przez większość meczu kompletnie nic się nie działo.

Dopiero szesnaście minut przed końcem Filip Starzyński otworzył wynik tego spotkania. Jak się później okazało była to bramka ustalająca wynik tego meczu. Zagłębie zwyciężyło z Wisłą 1-0.

WISŁA PŁOCK - ZAGŁĘBIE LUBIN 0-1 (0-0)

0-1 Filip Starzyński (84.)

Wisła Płock: Dahne - Garcia, Lasicki, Uryga, McGring, Borysiuk (69, Kuświk), Rasak, Stevanović (72, Merebashvili), Furman, Marazas, Ricardinho (83, Szwoch).

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić, Jagiełło (88, Tosik), Ślisz, Pawłowski, Starzyński, Bohar (89. Dąbrowski), Tuszyński (78. Mares).

Żółte kartki: Balić, Oko, Bohar, Kopacz. Sędzia: Jarosław Przybył. Widzów: 4019.