Wisła Kraków zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1-1 (1-1) w ostatnim sobotnim meczu 33. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 7. minucie piłkarze Śląska Wrocław wyszli na prowadzenie. Pierwszy strzał i od razu celny w wykonaniu Marcina Robaka. Najlepszy strzelec wrocławian wykorzystał dośrodkowanie od Łukasza Brozia. Strzałem głową zaskoczył bramkarza.

W 9. minucie podrażnieni gospodarze próbowali odpowiedzieć. Rafał Pietrzak zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale świetną interwencją wszedł w ten mecz Jakub Słowik.

W 23. minucie Marko Kolar zdecydował się na uderzenie z  dalszej odległości, a piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie obok słupka.

W 27. minucie Wisła Kraków doprowadziła do wyrównania. Rafał Pietrzak pomknął prawą stroną. Zagrał w pole karne do Pawła Brożka, który oddał do Marko Kolara, który umieścił piłkę z bliskiej odległości tuż pod poprzeczką.

W 36. minucie gospodarze stworzyli sobie kolejną ciekawą akcję. Poradzili sobie z zasiekami obronnymi rozstawionymi przez przyjezdnych. Na koniec Sławomir Peszko wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Pawła Brożka. Napastnik Białej Gwiazdy mógł być odpychany przez przeciwnika co sygnalizował. Nie było ani zagrożenia, ani rzutu karnego.

W 49. minucie z rzutu wolnego po faulu na Michale Chrapku na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Róbert Pich. Piłka po jego uderzeniu mocno uderzyła w poprzeczkę i wyszła w pole.

W 62. minucie Krzysztof Mączyński dośrodkował w pole karne, wyszedł mu centrostrzał. Żaden z jego kolegów nie spodziewał się takiego zagrania i nie przeciął tej piłki, a ona sama przeleciała minimalnie obok bramki.

W 84. minucie Marcin Robak uderzył z narożnika pola karnego, a Mateusz Lis przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW 1-1 (1-1)

0-1 Marcin Robak (7.)

1-1 Marko Kolar (27.)

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Hoyo-Kowalski, Klemenz, Grabowski - Kolar (88. Emmanuel Kumah), Boguski, Savićević, Drzazga (79. Maciej Śliwa), Peszko - Brożek (64. Wojciech Słomka).

Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Pich (70. Farshad Ahmadzadeh), Mączyński, Łabojko, Chrapek (78. Mateusz Radecki), Cholewiak - Robak.

żółte kartki: Łabojko, Chrapek, Pawelec, Celeban sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 9 711