W pierwszym środowym meczu Fortuna Pucharu Polski Wisła Kraków pokonała na wyjeździe GKS Tychy 3:1 (1:0), prawdziwym bohaterem został Felicio Brown Forbes autor dwóch trafień.

Wiślacy mieli coś do udowodnienia w tym spotkaniu, zła passa w Ekstraklasie musiała zostać przełamana a idealną do tego okazją było spotkanie w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski z GKS-em Tychy.

Już w pierwszych minutach tyszanie wysłali poważne ostrzeżenie w kierunku "Białej-Gwiazdy", w 5. minucie spotkania do strzału złożył się Łukasz Grzeszczyk a interweniować po jego strzale musiał Mikołaj Biegański.

W pierwszych dwudziestu minutach starcia większą efektywność można było przypisać gospodarzom, którzy mimo, że mniej utrzymywali się przy piłce, to bardziej starali zagrozić się rywalowi. W 24. minucie Wisła oddała pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, który od razu zakończył się trafieniem autorstwa Mateusza Młyńskiego, który wykorzystał zagranie z lewej strony boiska i płaskim strzałem pokonał Adriana Odyjewskiego.

Stracona bramka wcale nie podłamała gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, jednak dobrze w bramce Wisły sprawował się Biegański. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Ataki gospodarzy przeniosły efekt w drugiej części spotkania, w 55. minucie Łukasz Grzeszczyk dostał piłkę od Serafina Szoty poradził sobie z Biegańskim i z kilkunastu metrów skierował ją do bramki. Przez pewien czas pachniało możliwością sensacji, ale wtedy Wisła włączyła wyższy bieg, a dokładnie Felicio Brown Forbes, który pojawił się na boisku w drugiej części spotkania.

W 74. minucie Brown Forbes zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez zespół GKs-u i ponownie w tym spotkaniu wyprowadził gości na prowadzenie. Dwie minuty później ten sam zawodnik stał się prawdziwym bohaterem za sprawą kolejnego trafienia i mecz zdawał się już być przesądzony.

GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3 (0:1)

24' 0:1 Młyński

55' 1:1 Grzeszczyk

74' 1:2 Brown Forbes

76' 1:3 Brown Forbes

GKS Tychy: Odyjewski – Połap, Nedić, Sołowiej, Wołkowicz – Steblecki, Żytek – Kargulewicz, Grzeszczyk, K. Piątek -Jaroch.

Rezerwowi: Jałocha – Mańka, J. Piątek, Nowak, Biel, Janiak, Pawlusiński, Malec, Kozina.

Wisła Kraków: Biegański – Szot, Szota, Sadlok, Hanousek – Młyński, Plewka – Yeboah, Skvarka, Starzyński – Hugi.

Rezerwowi: Rosa – Wachowiak, Mehremić, Uryga, Sobol, Gruszkowski, Frydrych, Gądek, Brown Forbes.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).