Do rozpocząecia rozgrywek LOTTO Ekstraklasy pozostało osiemnaście dni, a miasto nie przedłużyło umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego z Wisłą Kraków. Wychodzi na to, że "Biała Gwiazda" nie ma gdzie grać.

Do rozpocząecia rozgrywek LOTTO Ekstraklasy pozostało osiemnaście dni, a miasto nie przedłużyło umowy dzierżawy stadionu z Wisłą Kraków. Wychodzi na to, że "Biała Gwiazda" nie ma gdzie grać.

Umowa dzierżawy Stadionu Miejskiego wygasła 30 czerwca. Miasto Kraków wstrzymało się z zawarciem nowej umowy ze względu na zadłużenie klubu wobec miasta, które wyniosi prawie 6,5 miliona złotych.

Komunikat Urzędu Miasta Krakowa z dnia 2 lipca brzmi następująco:

„Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Gminie Miejskiej Kraków, nieuregulowane zobowiązania finansowe uniemożliwiają podpisanie umowy dzierżawy z wnioskodawcą, niezależnie od tego, kim on jest, ponieważ podpisanie takiej umowy byłoby działaniem na szkodę Gminy Miejskiej Kraków. Obecnie Wisła Kraków S.A. Jest zadłużona wobec ZIKIT na kwotę 4 mln 909 tys. zł, wobec ZIS na kwotę 1 mln 394 tys zł oraz z tytułu nieopłaconego podatku od nieruchomości w wysokości 69 tys. zł. Biorąc pod uwagę tradycje krakowskiego klubu, Miasto wychodziło z inicjatywami, które miały ułatwić Wiśle Kraków SA spłatę zobowiązań. W 2016 roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zawarł z Wisłą Kraków porozumienie o rozłożeniu zaległych należności na 24 raty. Porozumienie jednak zostało zerwane w związku z nieterminowymi wpłatami, a sprawa zaległości trafiła do sądu. Sprawa zadłużenia spółki była także przedmiotem postępowania sądowego po złożeniu pozwu 4 maja 2018 roku przez ZIS o zapłatę zaległego czynszu za okres 1 lipca – 31 grudnia 2017. W dniu 29 maja Sąd Okręgowy w Krakowie wydał nakaz zapłaty przez spółkę na rzecz gminy kwoty blisko 1 mln 400 tys. zł, od którego klub wniósł sprzeciw. Podczas negocjacji warunków nowej umowy Wisła Kraków S.A. Zobowiązywała się do spłaty zadłużenia do 30 czerwca 2018 roku, co nie nastąpiło. W tej sytuacji Miasto wstrzymało się z podpisaniem nowej umowy dzierżawy stadionu, mając nadzieję, że Zarząd Spółki wykaże dobrą wolę, by uregulować zadłużenie wobec gminy i tym samym umożliwić miastu podpisanie umowy na kolejne lata.”

Na najbliższą sobotę Wisła Kraków ma zaplanowy mecz sparingowy z AS Monaco. Nie wiadomo, gdzie i czy Wisła go rozegra.

kairo

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.