Piłkarze Marcina Kaczmarka ostatecznie zdobyli punkt w meczu z Górnikiem Łęczna. Ekipa z Lubelszczyzny prowadziła już 0-2, jednak Widzew zdołał odrobić dwubramkową stratę.

Początek spotkania był dość wyrównanym widowiskiem i zarówno Widzew Łódź jak i Górnik Łęczna mieli dość dobre okazje do zdobycia gola. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 20. minucie, kiedy to Paweł Baranowski dopadł do piłki i oddał mocny strzał, lecz Patryk Wolański obronił.

Gospodarze popełniali w obronie sporo błędów, wobec czego piłkarze Kamila Kieresia stwarzali sobie coraz więcej okazji do zdobycia gola. Niedługo po tym przed doskonałą okazją stanął Michał Golański, lecz ta akcja gola nie przyniosła. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 40. minucie Paweł Wojciechowski dał prowadzenie swojej drużynie.

Po zmianie stron Górnik mógł podwyższyć prowadzenie i w 51. minucie do piłki dopadł Paweł Baranowski, ale ta trafiła w poprzeczkę. Przyjezdni nadal atakowali i w 57. minucie w polu karnym faulował Sebastian Rudol i sędzia podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Paweł Wojciechowski i pokonał Patryka Wolańskiego.

Po drugiej bramce dla gości do głosu doszli podopieczni Marcina Kaczmarka i w 79. minucie kontaktową bramkę zdobył Marcin Robak, który pokonał Patryka Rojka. Gospodarze poszli za ciosem i po minucie był już remis, a samobójcze trafienie zaliczył golkiper Górnika.

Widzew chciał jeszcze zdobyć trzecią bramkę, lecz ostatecznie zabrakło czasu i gospodarze muszą zadowolić się punktem.

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 2-2 (0-1)

0-1 Paweł Wojciechowski (40)

0-2 Paweł Wojciechowski (58-rzut karny)

1-2 Marcin Robak (79)

2-2 Patryk Rojek (80-samobójcza)

Widzew Łódź: Wolański – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Pięczek – Mandiangu (59. Mąka), Poczobut (64. Zejdler), Radwański, Ameyaw (73. Gutowski) – Wolsztyński – Robak

Górnik Łęczna: Rojek – Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro – Goliński (86. Lewandowski), Korczakowski (83. Wójcik), Stromecki, Tymosiak, Wojciechowski (84. Banaszak) – Stasiak (75. Turek)

Żółte kartki: Zejdler - Tymosiak, Stromecki