Łodzianie musieli dziś wygrać, jeśli cały czas myślą o bezpośrednim awansie na zaplecze piłkarskiej elity. Zadanie nie było łatwe, bowiem do stolicy województwa łódzkiego, przyjechała będąca na fali Stalówka. Widzew jednak zrobił swoje i odprawił ją z kwitkiem.


Oba zespoły miały dziś o co walczyć, bowiem Widzew Łódź cały czas walczy o bezpośredni awans do Fortuna 1 ligi, a Stal Stalowa Wola w pierwszej kolejności liczy na utrzymanie. System rozgrywek jest jednak tak skonstruowany, że zielono-czarni w przypadku wygranej mogliby poważnie myśleć o barażach.

Gospodarze jednak szybko wybili to Stalówce z głowy i od pierwszych minut rozpoczęli szturm na jej bramkę. Najpierw uderzał Marcin Robak, a następnie poprawił Mateusz Możdżeń. Te strzały nie znalazły jednak drogi do bramki, ale po chwili były zawodnik Śląska Wrocław umieścił piłkę w siatce, po tym jak jeden z graczy Stali wystawił mu futbolówkę wprost pod nogi.

Podopieczni Marcina Kaczmarka nie zatrzymywali się i cały czas przeważali na boisku. Przyjezdni nie poddawali się i próbowali nawiązać walkę z ekipą Widzewa. Ten był jednak konkretniejszy i w bardzo krótkim czasie zadał dwa bardzo mocne ciosy. Najpierw w 37. minucie Dawida Pietrzkiewicza pokonał Adam Radwański, a po chwili wynik podwyższył snajper urodzony w Legnicy.

Stal nie miała już nic do stracenia i po przerwie próbowała zmniejszyć straty. Łodzianie jednak nie zamierzali dawać przyjezdnym miejsca i głównie to Widzew dyktował warunki na murawie. Zielono-czarni mieli pojedynce zrywy, a na uderzenia zdecydowali się Michał Płonka i Piotr Mroziński, lecz one poszybowały nad bramką. W końcówce zespół ze Stalowej Woli zaczął grasować pod bramką miejscowych, ale ostatecznie nie udało mu się zdobyć honorowego gola. 

Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola 3-0 (3-0)

1-0 Marcin Robak (10) 

2-0 Adam Radwański (37) 

3-0 Marcin Robak (40) 


Widzew Łódź: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas (90. Becht) – Możdżeń, Poczobut – Ojamaa (65. Mąka), Radwański (72. Wolsztyński), Gutowski (77. Prochownik) – Robak 

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Mroziński, Witasik, Jarosz – Sobotka (46. Waszkiewicz), Stelmach (46. Kiercz), Zmorzyński – Chromiński (46. Płonka), Jopek – Fidziukiewicz (67. Ciepiela), Śpiewak 

Żółte kartki: Możdzeń - Witasik, Fidziukiewicz, Mroziński 

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.