Miedź Legnica pokonała Wisłę Płock 3-2 (3-1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 33. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Legnicy przybliżyła się do utrzymania. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Joan Román. W 85. minucie Kornel Osyra otrzymał czerwoną kartkę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Ariel Borysiuk opuścił boisko z czerwoną kartką.

W 5. minucie Joan Román wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Piłka dośrodkowana z prawego skrzydła przez Pawła Zielińskiego, piłka trafiła do hiszpańskiego pomocnika, który mocnym soczystym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę.

W 11. minucie bardzo dobra kontra gospodarzy. Joan Román znalazł się z prawego narożnika pola karnego. Ładnym uderzeniem technicznym w kierunku okienka trafił do siatki podwyższając prowadzenie swojej drużyny.

W 20 minucie kolejna akcja ofensywna w polu karnym Wisły Płock w zamieszaniu piłka trafiła do Juana Cámary, który złożył się do przewrotki i trafił w poprzeczkę bramki.

W 25. minucie Dominik Furman oszukał Kornela Osyrę znalazł się w polu karnym dorzucił piłkę w kierunku Grzegorza Kuświka, ale napastnik płocczan minął się z futbolówką. Tracąc szansę na zdobycie bramki kontaktowej.

W 28. minucie Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę, tam obrońcy się pogubili, a najlepiej zachował się Kuświk, zdobywając gola kontaktowego.

W 36. minucie kombinacyjna akcja Miedzi Legnica. Juan Cámara wymienił się podaniami z Pawłem Zielińskim dostrzegł Petteri Forsella, który mocnym strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie drużyny Dominika Nowaka.

W 38. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny piłka trafiła do Rafała Augustyniaka, który nabiegł na piłkę,  głową skierował ją do siatki. Obrońca gospodarzy był na spalonym.

W 64. minucie kombinacyjna akcja gości. Ostra walka o piłkę na 14 metrze Kuświka. Ten zgrywa do nabiegającego Ariela Borysiuka, który strzela, ale trafił w sam środek bramki.

W 83. minucie dośrodkowanie z prawej strony wykończył uderzeniem Ricardinho głową bardzo dobrą interwencją popisał się Soslan Dzhanaev. Przy próbie dobitki Oskara Zawady faulował Kornel Osyra.

Sędzia Krzysztof Jakubik po zapoznaniu się z materiałem wideo wskazał na 11. metr i wyrzucając Kornela Osyrę z boiska.

W 86. minucie sam poszkodowany Oskar Zawada poszedł do piłki ustawionej na “wapnie” pewnym strzałem po ziemi zdobył swoją bramkę.

W 90. minucie Dominik Furman miał piłkę meczową na nodzę. Środkowy pomocnik Nafciarzy uderzył w poprzeczkę.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Ariel Borysiuk otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

MIEDŹ LEGNICA - WISŁA PŁOCK 3-2 (3-1)

1-0 Joan Román (5.)

2-0 Joan Román (11.)

2-1 Grzegorz Kuświk (28.)

3-1 Petteri Forsell (36.)

3-2 Oskar Zawada (86.) karny

Miedź Legnica: Dzhanaev - Zieliński, Osyra, Musa, Pikk - Cámara, Fernández (89. Adrian Purzycki), Augustyniak, Santana (86. Élton Monteiro), Román (78. Henrik Ojamaa) - Forsell

Wisła Płock: Żynel - McGing, Łasicki, Uryga, García - Marazas, Borysiuk, Dźwigała (46. Damian Rasak), Furman, Łukowski (46. Ricardinho) - Kuświk (68. Oskar Zawada).

żółte kartki: żółte kartki: Santana, Román, Augustyniak, Musa, Dżanajew - García, Borysiuk, Łasicki, Marazas. czerwone kartki: Kornel Osyra (85. minuta, Miedź, za faul taktyczny) - Ariel Borysiuk (90. minuta, Wisła, za drugą żółtą)

sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)  widzów: 4 021