Piłkarze Petra Nemca w meczu o sześć punktów wygrali na swoim stadionie i odskoczyli strefie spadkowej. Złotego gola dla Zielonych zdobył Michał Żebrakowski z rzutu karnego.

Obie drużyny znając rangę spotkania, nie mogły pozwolić stratę punktów i od początku głównie się badały. Piłkarze Warty Poznań zaczęli rozkręcać się po kwadransie, jednak dobrych sytuacji nie wykorzystali Michał Żebrakowski oraz Michał Grobelny.

Okazję do zdobycia gola dla miejscowych miał także Jakub Kiełb, ale nie zdołał pokonać golkipera Wigier Suwałki. W końcu rzutem na taśmę przed przerwą sędzia podyktował rzut karny po faulu na Michale Jakóbowskim. Do futbolówki oddalonej o jedenaście od bramki podszedł Żebrakowski i pokonał Damiana Węglarza.

Miejscowi mając korzystny wynik pozwalali na więcej drużynie Warty, jednak niezbyt skorzystali z tego, bowiem wynik nie ulegał zmianie. W końcówce meczu dogodnych sytuacji nie wykorzystali Grzegorz Szymusik, Wojciech Fadecki oraz Robert Janicki, jednak ostatecznie gospodarze mogli cieszyć się z ważnych trzech oczek.


Warta Poznań - Wigry Suwałki 1-0 (1-0)

1-0 Michał Żebrakowski (45-rzut karny)


Warta Poznań: Lis – Szymusik, Kieliba, Bodzioch, Jasiński – Grobelny (86. Cierpka), Marciniak – Jakóbowski (71. Fadecki), Janicki, Kiełb – Żebrakowski (81. Spławski)

Wigry Suwałki: Węglarz – Kwaśniewski (66. Smuga), Najemski, Straus (79. Polkowski), Adu Kwame (46. Karbowy) – Mackiewicz, Karankiewicz, Chrzanowski, Huertas, Bartczak – Sabiłło

Żółte kartki: Jasiński, Kieliba, Spławski - Karbowy, Smuga.

Sędziował: Tomasz Wajda z Żywca

Foto: Zbigniew Luchciński/warszawa.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.