Zespół z Poznania zrobił swoje i pokonał beniaminka drugiej ligi. Gole padły dopiero w drugiej odsłonie spotkania, jednak miejscowi lepiej się prezentowali. Olimpia mecz kończyła w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Damian Ciechanowski.


Warta Poznań od pierwszych minut była stroną przeważającą, wobec czego Olimpia Grudziądz musiała skupić się bronieniu połączonym z przeszkadzaniem miejscowym. Całkiem nieźle jej to wychodziło, a ponadto podopieczni Piotra Tworka nie grzeszyli skutecznością. 

Zieloni pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 23. minucie, gdy Robert Janicki zagrywał do Gracjana Jarocha, lecz ten spudłował. Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać i cały czas szukali okazji do zdobycia gola. Sporo roboty w bramce miał Łukasz Sapela, który często ratował swój zespół z opresji.

Po zmianie stron, Warta nadal przeważała, jednak nie przekładało się to na zdobycz bramkową. To próbowała wykorzystać Olimpia, jednak miejscowi szybko jej wybili to z głowy i po chwili wyszli oni na prowadzenie. Urodzony w Poznaniu 22-letni pomocnik, świetnie wypatrzył Łukasza Grobelnego, który błyskawicznie dograł do Jakuba Apolinarskiego, a ten dopełnił formalności.

To widocznie podrażniło ekipę Jacka Trzeciaka, która szybko mogła doprowadzić do wyrównania. Joao Augusto główkował, jednak instynktownie interweniował Artur Lis. Olimpia cały czas szukała kolejnych okazji do zdobycia gola i w 69. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy. Piotr Janczukowicz podawał do Sebastiana Kamińskiego, a ten odegrał do Elvira Maloku, który uderzył wprost w bramkarza.

Zieloni spokojnie czekali na swoją szansę, aż w końcu w 75. minucie udanie główkował Tomasz Boczek i podwyższył prowadzenie. Beniaminek starał się nawiązać walkę, jednak dało się wyczuć nerwowość w jego ruchach. W samej końcówce spotkania, z boiska wyleciał Damian Ciechanowski, który dopuścił się bardzo groźnego faulu.


Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2-0 (0-0)

1-0 Jakub Apolinarski (62)

2-0 Tomasz Boczek (75)


Warta Poznań: Lis – Apolinarski, Boczek, Grobelny, Jakóbowski (59. Napolov), Janicki (82. Danielewicz), Jaroch (76. Szczepaniak), Kupczak, Ławniczak, Stępiński, Trałka

Olimpia Grudziądz: Sapela – Bogusławski (80. Momo), Ciechanowski, Duriska, Janczukowicz (85. Janiak), Joao Augusto, Kamiński, Kona (65. Wawszczyk), Maloku, Szywacz, van Haaren

Żółte kartki: Kona, Bogusławski

Czerwona kartka: Damian Ciechanowski (88-brutalny faul)

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)


Foto: Piotr Leśniowski/Warta Poznań

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.