Długo wyczekiwany hit kolejki pomiędzy liderującą Kotwicą Kołobrzeg a drugą w tabeli Olimpią Grudziądz zakończył się zwycięstwem gości 0:2 (0:1). Wynik otworzył w pierwszej połowie Michał Cywiński, w drugiej swoje trafienie dołożył Tomasz Kaczmarek.

Hitem 24. kolejki rozgrywek III ligi grupy 2 było spotkanie lidera z wiceliderem. Do Kołobrzegu przyjechała Olimpia Grudziądz a samo spotkanie już kilka dni przed meczem budziło wiele emocji. Przed tym starciem liderująca Kotwica miała trzy "oczka" przewagi nad drugą w tabeli Olimpią, zarówno jednym jak i drugim zależało na pełnej puli w tym starciu. W przypadku zwycięstwa kołobrzeżan ich przewaga jeszcze bardziej by urosła i stali by się głównym kandydatem do awansu.

Pierwsza do ataku ruszyła Kotwica, już w drugiej minucie spotkania Paweł Łysiak stanął przed szansą otwarcia wyniku spotkania, lecz dobrze zachował się obrońca Olimpii, który zablokował strzał w ostatniej chwili. Na boisku było sporo emocji, żadna z drużyn nie odstawiała nogi. Nastroje przeniosły się również na trybuny, gdzie zarówno kibice jednej jak i drugiej drużyny mocno dopingowali swoich ulubieńców.

Pierwsze pół godziny było bardzo intensywne, ale nie przyniosło żadnych konkretów. Grudziądzanie wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej części spotkania. Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Michał Cywiński a piłka po jego strzale znalazła drogę do bramki Oskara Pogorzelca.

Zdobyta bramka w pierwszej połowie znacznie podbudowała Olimpię, która ruszyła do ataku od początku drugiej odsłony spotkania. Już w 50. minucie słupek uratował Kotwicę przed stratą drugiej bramki. Napór gości przyniósł oczekiwane efekty i w 64. minucie Tomasz Kaczmarek dał przyjezdnym dwubramkowe prowadzenie. Rezultat utrzymał się do końca spotkania i Olimpia została nowym liderem grupy 2.

Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)
44' 0:1 Cywiński
64' 0:2 Kaczmarek