Za nami już 21. kolejka w 3 lidze gr. III. Ruch Chorzów wykorzystał potknięcia Polonii Bytom i Ślęzy Wrocław, które przegrały swoje mecze. "Niebiescy" zaś swoje spotkanie wygrali i przewagę nad wiceliderem powiększyli do ośmiu punktów.

Na inaugurację kolejki, rezerwy Miedzi Legnica zremisowały z drugim garniturem Zagłębia Lubin. Wynik spotkania otworzył Rafał Adamski w 36. minucie. Wyrównanie nastąpiło na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, a piłkę w siatce umieścił Karol Gardzielewicz.

Miedź II Legnica - Zagłębie II Lubin 1-1 (0-1)

0-1 Rafał Adamski (36)

1-1 Karol Gardzielewicz (82)

Polonia Nysa pokonała na wyjeździe ROW 1964 Rybnik. Lepiej mecz rozpoczął się jednak dla gospodarzy, którzy prowadzenie objęli w 25. minucie, za sprawą Piotra Pacholskiego. Po chwili dla ekipy z Rybnika było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Gomola. Polonia nie zamierzała tak tego zostawiać i tuż przed przerwą dwie sztuki wpakował do siatki Adam Setla i zrobił się remis. Ekipa z Nysy dostała wiatru w żagle i po zmianie stron dołożyła jeszcze dwa gole. Najpierw bramkę zdobył Mateusz Danieluk, a wynik ustalił Dariusz Zapotoczny.

ROW 1964 Rybnik - Polonia Nysa 2-4 (2-2)

1-0 Piotr Pacholski (25)

2-0 Tomasz Gomola (30)

2-1 Adam Setla (38)

2-2 Adam Setla (41)

2-3 Mateusz Danieluk (63)

2-4 Dariusz Zapotoczny (79)

Stal Brzeg musiała uznać wyższość Rekordu Bielsko-Biała. Prowadzenie przyjezdnym dał już w 5. minucie Seweryn Caputa. Stal nie zamierzała tak tego zostawiać i po ponad dwudziestu minutach, doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Dominik Bronisławski. Bielszczanie tuż przed przerwą strzelili gola na 2-1, a jedenastkę pewnie egzekwował Szymon Szymański. Po zmianie stron padła jeszcze jedna bramka, której autorem był Tomasz Nowak.

Stal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała 1-3 (1-2)

0-1 Seweryn Caputa (5)

1-1 Dominik Bronisławski (26)

1-2 Szymon Szymański (44-rzut karny)

1-3 Tomasz Nowak (52)

Wicelidera zatrzymał Gwarek Tarnowskie Góry. Podopieczni Krzysztofa Górecko ograli Polonię Bytom 1-0, a jedynego gola zdobył Adam Dzido w 50. minucie.

Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom 1-0 (0-0)

1-0 Adam Dzido (50)

Punkty straciła także Ślęza Wrocław, która nie dała rady Pniówkowi Pawłowice. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak goście, a do siatki trafił Filip Olejniczak. Radość ekipy z województwa dolnośląskiego nie trwała zbyt długo, bowiem po chwili wyrównał Dawid Hanzel. Mecz był bardzo zacięty, a oba zespoły miały swoje okazje. Ostatecznie jednak padł jeszcze jeden gol, a zwycięskie trafienie padło łupem Dawida Weisa.

Pniówek Pawłowice - Ślęza Wrocław 2-1 (1-1)

0-1 Filip Olejniczak (22)

1-1 Dawid Hanzel (23)

2-2 Dawid Weis (56)

LKS Goczałkowice Zdrój pokonało u siebie Piasta Żmigród 2-0. Wynik spotkania w 5. minucie otworzył Bartosz Marchewka. Kolejnego gola odnotowano dopiero po zmianie stron, a jego autorem był Marcin Kozina.

LKS Goczałkowice Zdrój - Piast Żmigród 2-0 (1-0)

1-0 Bartosz Marchewka (5)

2-0 Marcin Kozina (78)

Rezerwy Górnika Zabrze okazały się od MKS-u Kluczbork, choć zwycięstwo łatwo nie przyszło. Miejscowi prowadzenie objęli rzutem na taśmę przed przerwą, a gola zdobył Arsen Hrosu. Zespół z Kluczborka po zmianie stron próbował doprowadzić do wyrównania, ale defensywa Górnika bardzo dobrze się spisywała. Zabrzanie w końcówce spotkania zdobyli jeszcze dwie bramki. Wynik podwyższył Bartłomiej Korbecki, a ustalił go Bartosz Baranowicz.

Górnik II Zabrze - MKS Kluczbork 3-0 (1-0)

1-0 Arsen Hrosu (45)

2-0 Bartłomiej Korbecki (88)

3-0 Bartosz Baranowicz (90)

Warta Gorzów Wielkopolski ograła Polonię-Stal Świdnica, która nadal okupuje ostatnie miejsce. Przyjezdni wygrywali od 8. minuty 1-0, a samobójcze trafienie zaliczył Kamil Szawaryn. Gorzowianie dostali wiatru w żagle i czym prędzej rozpoczęli poszukiwania bramki numer dwa. Tą udało się znaleźć niespełna pół godziny później, a na listę strzelców wpisał się Artur Stawikowski. Wynik spotkania pięć minut później ustalił Paweł Posmyk.

Polonia-Stal Świdnica - Warta Gorzów Wielkopolski 0-3 (0-3)

0-1 Kamil Szawaryn (8-samobójcza)

0-2 Artur Stawikowski (37)

0-3 Paweł Posmyk (42)

Na zakończenie kolejki, Ruch Chorzów rozbił Foto-Higienę Gać i tym samym powiększył przewagę nad wiceliderem do aż ośmiu oczek. Worek z bramkami w 31. minucie otworzył Michał Biskup. Kolejne odnotowano natomiast po zmianie stron, a ich autorami byli Bartłomiej Kulejewski, Łukasz Janoszka oraz Michał Mokrzycki.

Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać 4-0 (1-0)

1-0 Michał Biskup (31)

2-0 Bartłomiej Kulejewski (47)

3-0 Łukasz Janoszka (59)

4-0 Michał Mokrzycki (90)