Wisłoka Dębica pożegnała się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Dariusza Kantora dzielnie walczyli ze Świtem Skolwin, ale ten lepiej wykonywał rzuty karne i awansował do kolejnej rundy.

Samo spotkanie było wyrównane, a obu zespołom nie można było odmówić woli walki oraz zaangażowania. W pierwszym kwadransie aktywniejsza była Wisłoka Dębica, która miała dwie niezłe okazje, ale zaskoczyć się nie dał Marek Szulc. W kolejnych minutach do głosu zaczął dochodzić Świt Skolwin, jednak w jego poczynaniach brakowało konkretów.

Zarówno jedni jak i drudzy walczyli o korzystny rezultat, jednak w pierwszej połowie bramek nie stwierdzono. Po zmianie stron, nadal oglądaliśmy mecz walki. Kibice z niecierpliwością czekali na gole. Okazje do ich strzelenia miały obie ekipy, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna więc była dogrywka.

W niej także nie udało się żadnej z drużyny zdobyć gola, choć brakowało skuteczności. Nie można było jednak nikomu odmówić walki. W drugiej części dogrywki gra się zaostrzyła, czego efektem było aż siedem żółtych kartek. Zwycięzcę dzisiejszego meczu musiały wyłonić rzuty karne, a te lepiej wykonywał Świt, który ostatecznie wygrał 7-6.

Wisłoka Dębica - Świt Skolwin 0-0, k. 6-7

Wisłoka Dębica: Bartosz Matoga - Jakub Rachfalik, Sebastian Fedan, Dominik Cabała - Patryk Zygmunt, Damian Łanucha, Mateusz Nowak (111. Jan Kozłowski), Kamil Rębisz - Kamil Słoma (71. Tomasz Palonek), Łukasz Siedlik (77. Kamil Matofij), Błażej Radwanek

Świt Skolwin: Marek Szulc - Oskar Potoczny, Jakub Kuzko, Patryk Baranowski, Dawid Kisły - Adam Nagórski, Adrian Mach, Piotr Wojtasiak, Adam Ładziak, Paweł Krawiec - Szymon Kapelusz

Żółte kartki: Rachwalik, Rębisz, Słoma, Cabała, Matofij, Radwanek, Kozłowski - Baranowski, Krawiec, Kacper Wojdak, Kuzko, Potoczny, Kapelusz

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)