Świt to druga siła Szczecina, która od lat puka do bram drugiej ligi. Biało-niebiescy niemal co sezon są czołową drużyną 3 ligi. Nie inaczej jest także w tym sezonie, a po za tym już niedługo czeka ich piłkarskie święto.


Świt Skolwin to osiedlowy klub, będący jednym z czołowych w 3 lidze gr. II. Zespół ze Szczecina od lat puka do bram 2 ligi, jednak te dotychczas udawało się otworzyć komu innemu. Aktualnie drużyna przez Andrzeja Tychowskiego zajmuje wysokie trzecie miejsce, ze stratą siedmiu oczek do lidera po jedenastu kolejkach. Biało-niebiescy dotychczas zgromadzili na swoim koncie 24 punkty, na co złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy oraz jedna porażka.

Nie da się ukryć, dotychczasowe poczynania szczecinian zasługują na pochwałę. Świt jednak oprócz dobrych wyników w lidze, radzi sobie także w Fortuna Pucharze Polski. Ekipa z osiedla Skolwin w I rundzie pokonała na wyjeździe Lechię Zielona Góra. Mecz był niezwykle zacięty, a o ostatecznym rezultacie zadecydowała niesamowita końcówka, w której padło aż pięć goli.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego awansowali więc do 1/16 krajowych rozgrywek, co jest też historycznym sukcesem tego klubu. Szczecinianie dwukrotnie uczestniczyli w rozgrywkach centralnych, jednak nigdy nie byli tak wysoko. Świt awansował do kolejnej rundy, a rywala poznał drogą losowania. Tym okazała się Cracovia, a więc przedstawiciel PKO Ekstraklasy.

Ekipa ze Skolwina w przeszłości nie miała okazji mierzyć się z rywalem tego kalibru. Świt w poprzedniej edycji na szczeblu centralnym grał z Polonią Bytom, z którą przegrał po rzutach karnych 4-5. W regulaminowym czasie oraz dogrywce było 0-0. Zespół ze Szczecina w meczu z ekipą Pasów z pewnością nie będzie faworytem, ale na pewno będzie chciał pokazać się z dobrej strony.

Na meczach z przedstawicielem piłkarskiej elity skorzystać będą mogli przede wszystkim zawodnicy, którzy dobrą grą być może zapracują na transfer do wyższej ligi. Przykład Błękitnych Stargard sprzed kilku lat, idealnie pokazuje że dobre występy na tle mocnego rywala procentują i zwracają uwagę przedstawicieli klubów z wyższych szczebli. Mecz z wyżej notowanym rywalem to też wielkie święto.

Spotkanie z Cracovią, którą prowadzi Michał Probierz, odbędzie się w sobotę 31 października o godzinie 12:30. Dla Świtu Skolwin będzie to wielka przygoda, będąca też nagrodą za dobrą postawę w lidze w trwających rozgrywkach. W Szczecinie liczą jednak na niespodziankę i przedłużenie pięknego, pucharowego snu.


Foto: Świt Skolwin (Szczecin)

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.