Chojniczanka Chojnice przegrała ze Stomilem Olsztyn 1-3 (1-1) w 8. Kolejce Fortuna 1 liga. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Stomilu awansowali na 5. miejsce. Gospodarze znaleźli się w strefie spadkowej.

W 3. minucie goście mogli otworzyć wynik spotkania. Grzegorz Lech, mógł wyprowadzić na prowadzenie olsztynian, w ostatniej chwili został zablokowany.

W 12. minucie gospodarze wyprowadzili atak lewą stroną boiska. Zagrali mocną piłkę wzdłuż bramki na dalszy słupek. Tam był ustawiony Krystian Wachowiak, który dopełnił formalności i otworzył wynik spotkania.

W 17. minucie Artur Siemaszko bardzo dobrze wrzucił na dalszy słupek. Gdzie akcję golem zakończył Grzegorz Lech. Sędzia liniowy w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej.

W 20. minucie strzał Siemaszki obronił Radosław Janukiewicz. Dobijać próbował Szymon Sobczak, ale jego uderzenie zostało wybite z linii bramkowej przez Huberta Wołąkiewicza.

W 29. minucie olsztynianie doprowadzili do wyrównania. Grzegorz Lech tym razem nie dał się złapać na spalonym. Wykorzystał dośrodkowanie w pole karne z prawej strony. Miał bardzo dużo miejsca i celnie główkował.

Między 57. a 59. minutą Emil Drozdowicz próbował zaskoczyć dwa razy zaskoczyć Piotra Skibę. Najpierw z bliskiej odległości obronił bramkarz Stomilu. W drugiej okazji minął w polu karnym dwóch rywali, a potem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W 70. minucie gospodarze stracili piłkę w środku boiska. Ta trafiła do Siemaszko, który z linii pola karnego kropnął tuż pod poprzeczkę nie dając najmniejszych szans Janukiewiczowi. Dzięki tej bramce na 20. minut przed końcem spotkania piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur wyszli na prowadzenie.

W 73. minucie Piotr Skiba uchronił swoją drużynę przed stratą bramki. Po uderzeniu Mateusza Żukowskiego na bliższy słupek.

W 3. minucie doliczonego czasu gry Oktawian Skrzecz zamknął kwestię wygranej w tym spotkaniu. Gospodarze odsłonili się i grali bardzo wysoko. Wystarczyła jedna długa piłka, żeby goście wyprowadzili kontrę i powiększyli prowadzenie. W sytuacji sam na sam podcinką pokonał bramkarza.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - STOMIL OLSZTYN 1-3 (1-1)

1-0 Krystian Wachowiak (12.)

1-1 Grzegorz Lech (29.)

1-2 Artur Siemaszko (70.)

1-3 Oktawian Skrzecz (90.+)

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Mudra, Michalski, Wołąkiewicz, Sylwestrzak - Papikyan, Obročník, Wolski (82. Toni Conejo), Drozdowicz, Wachowiak (68. Mateusz Żukowski) - Mikołajczak (56. Mateusz Kuzimski).

Stomil Olsztyn: Skiba - Bucholc, Biedrzycki, Tarasenko, Kubáň - Niedziela (46. Oktawian Skrzecz), Pałaszewski, Hajda, Lech (76. Waldemar Gancarczyk), Siemaszko (88. Mateusz Gancarczyk) - Sobczak.

żółte kartki: Mikołajczak, Sylwestrzak, Obročník - Niedziela, Pałaszewski.