Stomil Olsztyn został ukarany przez Departament Krajowych Rozgrywek PZPN karą odjęcia trzech punktów. Argumentacją jest niespełnienie wymogu F.09 podręcznika podręcznika licencyjnego. Dorobek Stomilu z w 1-ligowych rozgrywkach stopniał zatem z 22 do 19 punktów. 

Stomil Olsztyn został ukarany przez Departament Krajowych Rozgrywek PZPN karą odjęcia trzech punktów. Argumentacją jest niespełnienie wymogu F.09 podręcznika podręcznika licencyjnego. Dorobek Stomilu z w 1-ligowych rozgrywkach stopniał zatem z 22 do 19 punktów.

Treść całego oświadczenia brzmi następująco:


W nawiązaniu do postanowień decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 19 grudnia 2018 r. oraz 22 stycznia 2019 r., w związku z nieprzekazaniem przez Klub Stomil Olsztyn SA, w wyznaczonym terminie, tj. do dnia 31 stycznia 2019 r., potwierdzenia uregulowania zobowiązań licencyjnych wynikających z kryterium F.09, Klubowi zostają odjęte 3 punkty w rozgrywkach Fortuna I ligi w sezonie 2018/2019.

Stomil Olsztyn ma problemy już od dłuższego czasu. Niestety na tę chwilę klubowi grozi upadek. Mowa tutaj zarówno o finansach jak i aspekcie strictew sportowym. Z klubu odeszło już 12 zawodników, a w meczach sparingowych występują głównie juniorzy.

Jak przyznał kapitan drużyny Jan Bucholc - Stomil już jest na dnie i najgorsze jest to, że nie ma planu wyjścia z kryzysu.

Kibice próbują coś zdziałać i organizują zbiórkę pieniędzy na klub o czym szerzej można przeczytać tutaj. Czy to jednak pomoże? Co dalej z Dumą Warmii?

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.