Raków Częstochowa pokonał odwiecznego rywala – Odrę Opole – 2-0 i umocnił się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi. Wiosną jego celem będzie awans do „Lotto” Ekstraklasy.

Raków Częstochowa pokonał odwiecznego rywala Odrę Opole 2-0 i umocnił się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi. Wiosną jego celem będzie awans do „Lotto” Ekstraklasy.

Piłkarze Rakowa i Odry od początku spotkania nie rozpieszczali prawie 2 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie w Opolu. Choć derbowa atmosfera odczuwalna była na każdym kroku, to co działo się na murawie przynajmniej w pierwszej połowie pozostawiało wiele do życzenia.

Przed przerwą do bramki Rakowa mógł trafić Jakub Habusta, a bliski pokonania bramkarza Odry był Patryk Kuna. Żaden z nich nie popisał się jednak skutecznością i do przerwy było 0-0.

Początek drugiej części meczu należał do Opolan. W 50. minucie na bramkę zza „szesnastki” uderzył Krzysztof Janus, a kilka minut później wykonujący rzut wolny Sebastian Bonecki trafił w słupek.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 68. i 95. minucie, gdy Raków zdobył swoje oba gole. Jako pierwszy do bramki trafił Tomas Petrasek, który dobił piłkę odbitą po dośrodkowaniu przez strzegącego opolskiej bramki Tobiasza Weinzettela. Drugi gol dla Rakowa padł z rzutu karnego. Egzekwował go Petr Schwarz, który – uderzając w górną część bramki – nie dał bramkarzowi Odry najmniejszych szans.

– To był typowy mecz walki, także ciężko wytykać sobie błędy. Jedynie bramki znów bezsensownie traciliśmy, ale takie bramki się zdarzają. Raków to lider, z którym ciężko się gra, ale do pewnego momentu stawialiśmy mu ciężkie warunki. Boisko nie pomagało, trudno się tu grało, ale robiliśmy co mogliśmy. Niestety znów przegraliśmy. Musimy ciężko pracować, żeby wyjść z dołka, bo w nim jesteśmy, nie ma co ukrywać – mówi Jakub Moder, zawodnik Odry Opole.

Odra Opole – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Bramki: 68. Petrasek, 85. Schwarz (karny)

Odra: Weinzettel - Janasik, Baranowski, Szota, Brusiło, Janus (84. Mikinic), Habusta (22. Żemło), Bonecki, Moder, Rybicki (84. Wodecki), Skrzypczak

Raków: Gliwa - Petrasek, Niewulis, Kościelny, Malinowski, Listkowski, Schwarz, Domański (57. Szczepański), Zachara (73. Radwański), Kun, Lewicki (89. Musiolik)

Żółte kartki: Baranowski, Bonecki, Mikinic, Moder, Niewulis, Petrasek

Autor: Tomasz Chabior
Zdjęcia: Tomasz Chabior