Zespół dowodzony przez Szymona Szydełko godnie pożegnał rozgrywki ligowe na IzoArenie i zgarnął trzy oczka. Stalówka mimo odrabiania strat, odkręciła beznadziejną sytuację. Punkty uratował golkiper zielono-czarnych.

Stal Stalowa Wola na IzoArenie w Boguchwale, chciała się godnie pożegnać z rozgrywkami, jednak to Znicz Pruszków dużo lepiej się prezentował od początku. Podopieczni Piotra Mosóra stworzyli sobie kilka ciekawych okazji, ale Krystian Kalinowski nie dał się ubiec.

Gospodarze od pierwszych minut dobrze się bronili, a swoje sytuacje starali się stwarzać piłkarze Znicza, którzy bardzo często zatrudniali golkipera Stali. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 29. minucie Dariusz Zjawiński zdecydował się wykończyć kontrę i zaskoczył młodego bramkarza zielono-czarnych.

Stalówka była mocno podrażniona, chcąc jak najszybciej odrobić straty. Czujna jednak była defensywa pruszkowian, wraz z Piotrem Misztalem. W samej końcówce mogło być 0-2, ale Paweł Tarnowski nie dał rady wykorzystać świetne okazji, lecz nie przeszkodziło to Zniczowi schodzić na przerwę zadowolonym.

Żółto-czerwoni nie zamierzali tracić koncentracji i po zmianie stron nadal dominowali na boisku w Boguchwale. Stal Stalowa Wola z czasem jednak mocniej przycisnęła, chcąc doprowadzić do wyrównania i to im się udało w 75. minucie, a Michał Mistrzyk z bliska skierował piłkę do siatki.

Miejscowi dostali wiatru w żagle i siedem minut później prowadzili za sprawą Michała Fidziukiewicza, który głową skierował piłkę do siatki. Końcówka była pełna emocji, bowiem Znicz w doliczonym czasie gry miał rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Machalski, ale nie zdołał pokonać Krystiana Kalinowskiego, który uratował swojej drużynie trzy oczka.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2-1 (0-1)

0-1 Dariusz Zjawiński (29)

1-1 Michał Mistrzyk (75)

2-1 Michał Fidziukiewicz (82)

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz, Piotr Mroziński, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Michał Mistrzyk - Szymon Jopek, Michał Płonka (57. Michał Fidziukiewicz), Przemysław Stelmach (69. Łukasz Pietras) - Bartłomiej Ciepiela (69. Filip Wójcik), Robert Dadok

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Marcin Bochenek, Martin Baran, Peter Drobnak - Paweł Tarnowski, Maciej Machalski, Karol Noiszewski, Paweł Moskwik, Arkadiusz Pyrka (80. Piotr Jóźwiak) - Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Mroziński, Dadok, Pietras, Fidziukiewicz - Jóźwiak, Moskwik

Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń)