Drugoligowa Stalówka zrobiła swoje i odprawiła z kwitkiem beniaminka trzeciej ligi. Podopieczni Szymona Szydełko wbili żółto-zielonym aż cztery gole, a dwa z nich były autorstwa Michała Fidziukiewicza.


Od początku meczu stroną dominującą była Stal Stalowa Wola która błyskawicznie chciała objąć prowadzenie. To jej się udało w 10. minucie, kiedy to Michał Fidziukiewicz pokonał Oskara Rechtziegela. Gol ten obudził poniekąd piłkarzy Chemika Police, bowiem po chwili na bramkę Łukasza Konefała uderzał Szymon Kapelusz i wywalczył rzut rożny.

Goście nie chcieli na zbyt wiele pozwalać Chemikowi i w 18. minucie Rafał Michalik podwyższył prowadzenie, co poniekąd pozwoliło uspokoić spotkanie. Gospodarze z racji tego że był to dopiero początek meczu, nie załamywali rąk i chcieli nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem.

Końcówka pierwszej odsłony przebiegała pod dyktando trzecioligowca, jednak Stalówka mądrze się broniła i ostatecznie do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Druga połowa doskonale mogła rozpocząć się dla Chemika, bowiem na bramkę Stali uderzał Bartosz Ława, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

Drugoligowcowi się to nie spodobało i z czasem zaczął przejmować inicjatywę. Goście w 63. minucie mogli podwyższyć prowadzenie, bowiem do piłki dopadł Piotr Mroziński. 27-letni przemyślanin oddał strzał, lecz był on mocno niecelny.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w końcu Stalówka strzeliła trzecią bramkę, a jej autorem był Michał Fidziukiewicz, który pogrzebał szansę Chemika na korzystny rezultat spotkania. Zielono-czarni wykorzystali to i w samej końcówce jeszcze mocniej przycisnęli, czego efektem była bramka Bartłomieja Ciepieli, która ustaliła wynik spotkania. 


Chemik Police - Stal Stalowa Wola 0-4 (0-2) 

0-1 Michał Fidziukiewicz (10) 

0-2 Rafał Michalik (18) 

0-3 Michał Fidziukiewicz (77) 

0-4 Bartłomiej Ciepiela (90) 


Chemik Police: Rechtziegel – Klimkowicz, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Szewczykowski, Bedliński, Jóźwiak (78. Rudnik), Kowalczyk (46. Ława), Protasenko, Kapelusz (33. Peda), Sobecki

Stal Stalowa Wola: Konefał – Mistrzyk, Śpiewak, Kiercz, Jarosz (59. Witasik), Michalik, Mroziński, Jopek, Stelmach (57. Pietras), Dadok (46. Ciepiela), Fidziukiewicz 

Żółte kartki: Jóźwiak, Wiejkuć - Stelmach, Jopek, Mistrzyk, Pietras, Witasik 

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary) 


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.