Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli kolejne zwycięstwo w 3 lidze gr. IV. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego na własnym stadionie, pokonali rezerwy Korony Kielce 3-1.

Faworytem sobotniej potyczki była Stal Stalowa Wola, choć wśród kibiców nie brakowało obaw przed pojedynkiem. W meczu nie mogli wystąpić Mariusz Szuszkiewicz oraz Adam Imiela, a w dodatku rezerwy Korony Kielce ostatnio pewnie pokonały Orlęta Radzyń Podlaski. Od początku jednak, to podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego dyktowali warunki na murawie, a goście starali się odpierać ataki "Stalówki" i całkiem nieźle im to wychodziło.

Stal jednak miała jasny cel i konsekwentnie go realizowała, choć Korona wcale źle nie wyglądała. Konkretniejsi byli jednak "zielono-czarni", którzy w 20. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Sławomir Duda, któremu dogrywał Bartłomiej Olszewski. Kielczanie w kolejnych minutach próbowali nawiązać walkę z drużyną miejscowych, ale "Stalówka" nie pozwalała im na zbyt wiele i do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Początek drugiej odsłony to dość śmiałe ataki Korony, która chciała ze Stalowej Woli wywieźć jakąś zdobycz punktową. Kielczanie jednak szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Goście popełniali błędy, a efektem jednego z nich był rzut karny, podyktowany za faul na Kosei Iwao. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, który nie pomylił się i Stal wygrywała już 2-0. "Złocisto-krwiści" w kolejnych minutach postawili wszystko na jedną kartę i próbowali jeszcze odwrócić losy meczu.

Podopieczni Mariusza Ludwinka próbowali coś jeszcze zdziałać, ale konkretniejsza była Stal, która w 73. minucie podwyższyła na 3-0, za sprawą Kosei Iwao i było w zasadzie po meczu. Koronę stać było jedynie na honorowe trafienie, które padło już w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Szymon Płocica, który uderzeniem z dystansu pokonał Mikołaja Smyłka.

Stal Stalowa Wola - Korona II Kielce 3-1 (1-0)

1-0 Sławomir Duda (20)
2-0 Jakub Kowalski (56-rzut karny)
3-0 Kosei Iwao (73)
3-1 Szymon Płocica (90)

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Kowalski, Banach (85. Pikuła), Rogala, Olszewski, Soszyński, Kołbon (85. Pioterczak), Duda (74. Stępniowski), Ziarko (85. Wojtak), Wydra, Iwao (76. Grabarz)

Korona II Kielce: Mamla - Kiercz, Kiełb, K. Turek, Konstantyn, Szczeboński (82. Płocica), R. Turek (61. P. Lisowski), D. Lisowski, Mucha (76. Shinonaga), Bojańczyk (61. Rybus), Szulc (61. Zwoźny)

Żółte kartki: Banach, Soszyński, Ziarko, Wydra, Iwao, Grabarz - Mamla, Kiełb, Rybus

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)