Stal Stalowa Wola odkupiła winy za zeszłotygodniową porażkę i tym razem ugrała komplet "oczek". Podopieczni Łukasza Berety ograli na wyjeździe Unię Tarnów, a dublet ustrzelił Daniel Świderski.

Początek dzisiejszego spotkania był wyrównany, a oba zespoły postanowiły go wykorzystać na wzajemne badanie się. Z czasem jednak do głosu doszła Stal Stalowa Wola, która w 11. minucie miała niezłą okazję. Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Bartłomiej Olszewski, ale czujny był bramkarz Unii Tarnów. Po chwili odpowiedzieli gospodarze, ale Mikołaj Smyłek nie dał się zaskoczyć.

Popularne "Jaskółki" z czasem wypracowały sobie przewagę i częściej były przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Unia jednak nie poddawała się i w 27. minucie stanęła przed szasną objęcia prowadzenie, bowiem otrzymała rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Artur Biały, ale jego intencje wyczuł Mikołaj Smyłek i nadal było 0-0.

"Stalówka" także starała się atakować, a okazję miał Wiktor Stępniowski, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Więcej z gry miał jednak zespół z Tarnowa, ale ostatecznie do przerwy bramek nie odnotowano. W drugiej odsłonie "zielono-czarni" się ogarnęli i w 56. minucie objęli prowadzenie. W polu karnym świetnie odnalazł się Daniel Świderski, który następnie umieścił piłkę w siatce.

Stal dostała wiatru w żagle i zaczęła coraz śmielej sobie poczynać na murawie, a w dodatku Unia popełniała błędy. Podopieczni Łukasza Berety stwarzali sobie kolejne okazje, ale brakowało wykończenia. Co się jednak odwlecze to nie uciecze i w 80. minucie na 2-0 trafił Świderski. Przyjezdni w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka niezłych okazji, a w dodatku jedna z nich zakończyła się bramką, której autorem był Kacper Pietrzyk w doliczonym czasie gry.

Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 0-3 (0-0)

0-1 Daniel Świderski (56)

0-2 Daniel Świderski (80)

0-3 Kacper Pietrzyk (90)