Motor Lublin nie znalazł sposobu na liderującą Stal Rzeszów i musiał uznać jej wyższość na własnym terenie. Podopieczni Daniela Myśliwca odnieśli kolejne zwycięstwo w aktualnym sezonie i pewnie kroczą w kierunku awansu.

Finalnym spotkaniem kończącym 15. kolejkę rozgrywek eWinner 2 ligi było niezwykle prestiżowe starcie Motoru Lublin z liderującą Stalą Rzeszów. Przy każdej rywalizacji tych zespołów spotkania naznaczone są dodatkowym bagażem emocjonalnym, dla lublinian to spotkanie było niezwykle ważne, gdyż seria ostatnich remisów nie napawała optymizmem a ewentualna porażka w tym spotkaniu sprawiała, że sytuacja podopiecznych Marka Saganowskiego stawała się co raz gorsza.

Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo już w pierwszych minutach żółtym kartonikiem upomniany został Paweł Oleksy co powodowało, że przez resztę spotkania musiał się poważnie pilnować. Pierwsze minuty można zapisać na konto gospodarzy, choć ich przewaga nie została udokumentowana na papierze, po 15. minucie do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni.

Najlepsze okazje przez pierwsze pół godziny gry to dwa strzały z dystansu po jednym dla każdej z drużyn, dla Stali próbował Krzysztof Danielewicz natomiast ze strony Motoru - Vitinho. Pierwsza bramka padła w 39. minucie a jej strzelcem został Ramil Mustafaev, który wykorzystał podanie Andrei Prokicia i z trudnej pozycji umieścił piłkę w siatce.

Najlepszą okazję do wyrównania Motor miał w 62. minucie, podanie w pole karne do Piotra Ceglarza, który w dobrej sytuacji uderzył wprost w Wiktora Kaczorowskiego. Zmarnowana okazja zemściła się na gospodarzach chwilę później w 77. minucie Piotr Głowacki wrzucił piłkę w pole karne a tam na 11-metrze znalazł się wprowadzony trzy minuty wcześniej Damian Michalik, który dopełnił formalności.

Na nic zdały się usilne próby ataków Motoru, defensywa "biało-niebieskich" nie popełniała w tym spotkaniu błędów i mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla gości, którzy pewnie maszerują w kierunku awansu do I ligi.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)

39' 0:1 Mustafaev

77' 0:2 Michalik

Motor Lublin: Madejski – Firlej (59. Fidziukiewicz), Król (77. Ryczkowski), Moskwik, Cichocki (74. Swędrowski), Wójcik, Najemski, Kusiński, Vitinho (78. Ropski), Polak (46. Sędzikowski), Ceglarz.

Rezerwowi: Kiełpin, Rozmus, Swędrowski, Fidziukiewicz, Ropski, Sędzikowski, Kołbon, Ryczkowski, Kafel.

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy (79. Kuc), Głowacki, Mustafaev (74. Michalik), Danielewicz, Poczobut, Wolski, Małecki (90. Maciejewski), Prokić (90. Olejarka).

Rezerwowi: Stępniowski, Kotwica, Maciejewski, Olejarka, Snopczyński, Szczypek, Wrona, Kuc, Michalik.

Kartki: Najemski, Cichocki, Król  – Oleksy, Danielewicz, Marczuk

Sędziowie: Albert Różycki (Łódź).