Podopieczni Janusza Niedźwiedzia ograli Stalówkę w derbach województwa podkarpackiego. Gole dla rzeszowian zdobywali Piotr Głowacki oraz Łukasz Mozler.

Stal Rzeszów doskonale rozpoczęła mecz ze Stalą Stalowa Wola, a przed szansą stanął Dominik Chromiński, który nie zdołał wykorzystać podania Sławomira Szeligi. Gospodarze szukali otwierającego trafienia, choć Stalówka także miała swoje okazje, lecz przez długi okres czasu było 0-0.

Rzeszowianie mogli objąć prowadzenie zdecydowanie wcześniej, lecz uderzenia Artura Pląskowskiego i Łukasza Mozlera nie przyniosły bramek. Zielono-czarni zrewanżowali się strzałem Piotra Witasika. Bramka w końcu jednak padła, a Piotr Głowacki po strzale z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce.

Gospodarze po strzelonej bramce dążyli do zdobycia kolejnej, a doskonałe szanse mięli Grzegorz Goncerz i Błażej Cyfert, jednak wynik nie uległ już zmianie. Druga odsłona doskonale rozpoczęła się Stali, bowiem w 48. minucie wynik podwyższył 22-letni pomocnik.

Druga stracona bramka ożywiła podopiecznych Szymona Szydełko, którzy szukali kontaktowego trafienia. Rzeszowianie kontrolowali przebieg spotkania, choć dali się zaskoczyć w 82. minucie, a do siatki trafił Bartosz Sobotka.

Stalówka chciała doprowadzić do wyrównania, lecz dobrą okazję zmarnował Michał Fidziukiewicz i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 2-1 (1-0)

1-0 Piotr Głowacki (37)

2-0 Łukasz Mozler (48)

2-1 Bartosz Sobotka (82)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Szeliga, Kostkowski, Cyfert, Chromiński (71. Nawrot), Mozler (79. Reiman), Szczepanek (89. Plewka), Goncerz (71. Michalik), Sierant, Głowacki, Pląskowski

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Dadok (61. Fidziukiewicz), Mroziński, Zjawiński (68. Michalik), Sobotka, Jarosz, Jopek (53. Pietras), Witasik, Kiercz, Ciepiela (59. Mistrzyk)

Żółte kartki: Jopek, Jarosz

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)