GKS Katowice przegrał ze Stalą Mielec 0-2 (0-0) w 32. Kolejce Fortuna I liga. Stal dzięki temu zwycięstwu cały czas pozostaje w walce o awans do LOTTO Ekstraklasy.

W pierwszych minutach było widać lepszą grę katowiczan. To przyjezdni znajdowali się dłużej przy piłce.

W 13. minucie David Añón otrzymał podanie z głębi pola, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale pewną interwencję zanotował Seweryn Kiełpin.

W 16. minucie Krystian Getinger dośrodkował w pole karne do Adriana Paluchowskiego. W ostatniej chwili piłkę wybił Rafał Remisz.

W 29. minucie bardzo dobre okazje miał Adrian Błąd najpierw zza pola karnego, dobrze obronił bramkarz mielczan. Następnie już z szesnastki jego uderzenie było niecelne.

W 39. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Jakuba Wawrzyniaka szczupakiem uderzał Arkadiusz Woźniak jednak tym razem również niecelnie.

W 43. minucie Andreja Prokić zagrał z lewej strony w pole karne do wbiegającego Łukasza Janoszki ten oddał strzał, ale wysoko nad bramką.

Sędzia nie doliczył do pierwszej połowy spotkania ani sekundy. GKS Katowice pomimo remisu do przerwy miał zdecydowanie więcej okazji do strzelenia bramki. Goście nie oddali celnego strzału.

W 59. Arkadiusz Woźniak zagrał w szesnastkę wprost na głowę Adriana Błąda, który głową próbował zaskoczyć bramkarza, ale zrobił to bardzo niecelnie.

W 60. minucie Stal Mielec wyszła na prowadzenie. Grzegorz Tomasiewicz świetnie podał do Andrei Prokicia, który wykorzystał błąd w ustawieniu obrońców. Płaskim strzałem otworzył wynik spotkania. Strzelając bramkę swojemu byłemu zespołowi.

W 80. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Za sprawą Łukasza Janoszki, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne z lewej strony i z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

GKS KATOWICE - STAL MIELEC 0-2 (0-0)

0-1 Andreja Prokić (60.)

0-2 Łukasz Janoszka (80.)

GKS Katowice: Baran - Lisowski, Jędrych, Remisz, Wawrzyniak - Błąd (78. Grzegorz Piesio), Poczobut, Rzonca, Añón, Puchacz - Woźniak (71. Bartosz Śpiączka).

Stal Mielec: Kiełpin - Spychała, de Amo, Dobrotka, Getinger (89. Leândro) - Janoszka, Nowak, Šoljić, Tomasiewicz (90. Łukasz Seweryn), Prokić - Paluchowski (74. Maciej Urbańczyk).

żółte kartki: Poczobut, Remisz, Lisowski, Añón - Spychała sędzia: Robert Marciniak (Kraków)  widzów: 1940