Stal Mielec wygrała z Rakowem Częstochowa 3-1 (2-0) w najciekawszym meczu 27 Kolejki Fortuna 1 ligi. Mielczanie zbliżyli się na 6. punktów do miejsca premiowanego awansem do LOTTO Ekstraklasy.

W 1. minucie gospodarze byli blisko wyjścia na prowadzenie. W pierwszej ofensywnej akcji Krystian Getinger stanął przed szansą na pokonania Michała Gliwy.

W 5. minucie gospodarze dzisiejszego spotkania wyszli na prowadzenie. Ponownie główkował Krystian Getinger tym razem na tyle celnie, że futbolówka przekroczyła linię bramkową.

W 12. minucie dobra akcja dwóch Słowaków w barwach częstochowskiej drużyny. Petr Schwarz wrzucił piłkę z autu wprost w pole karne. Tam najlepiej zachował się Tomáš Petrášek. Bardzo dobrą interwencją popisał się Seweryn Kiełpin.

W 30. minucie Sebastian Musiolik mógł doprowadzić do wyrównania. Kapitalnie znalazł się napastnik częstochowian w polu karnym. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od aluminium.

W 38. minucie gospodarze podwyższyli wynik spotkania. Fenomenalną akcję mielczan rozpoczął  Leândro posłał piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Łukasz Janoszka i głową skierował ją do siatki.

W 53. minucie Grzegorz Tomasiewicz w czystej sytuacji oddał strzał na bramkę gości, który obronił Gliwa, Nieudana okazała się również dobitka Janoszki.

W doliczonym czasie gry do drugiej połowy na uderzenie z 25. metrów zdecydował się Denis Gojko, zrobił to na tyle precyzyjnie, umieszczając piłkę w siatce.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę kontaktową zdobyli częstochowianie. Błyskawicznie po bramce gospodarzy rozmiary porażki zmniejszył Andrzej Niewilus, ustalając wynik spotkania.

STAL MIELEC - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 3-1 (2-0)

1-0 Krystian Getinger (5.)

2-0 Łukasz Janoszka (38.)

3-0 Denis Gojko (90+)

3-1 Andrzej Niewilus (90+)

Stal Mielec: Kiełpin - Spychała, de Amo, Dobrotka, Leândro (61. Andreja Prokić) - Tomasiewicz (84. Denis Gojko), Šoljić, Urbańczyk, Nowak, Getinger - Janoszka (78. Adrian Paluchowski).

Raków Częstochowa: Gliwa - Petrášek, Niewulis, Kasperkiewicz - Malinowski (57. Daniel Bartl), Schwarz (57. Maciej Domański), Sapała, Szczepański, Listkowski (75. Szymon Lewicki), Patryk Kun - Musiolik

żółte kartki: Šoljić, de Amo - Niewulis, Schwarz, Musiolik sędzia: Paweł Pskit (Łódź):