Walcząca o utrzymanie Odra Wodzisław Śląski mogła odskoczyć od strefy spadkowej. Beniaminek póki co jest bezpieczny, ale do końca będzie musiał się martwić o ligowy byt, bowiem w sobotę wysoko przegrał ze Ślęzą Wrocław.

Odrze Wodzisław Śląski sobotni mecz mógł dać tlen, a przede wszystkim spokój przed kolejnymi meczami w 3 lidze gr. III. Ślęza Wrocław jednak w tym sezonie jest mocna i w 8. minucie objęła prowadzenie, a bramkę zdobył Mateusz Kluzek. Przyjezdni ani myśleli się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. To udało się znaleźć pięć minut później a do siatki trafił Hubert Muszyński.

Zespół z Wrocławia w kolejnych minutach cały czas przeważał, choć Odra także miała swoje okazje. Ślęza była jednak konkretniejsza i w 29. minucie podwyższyła na 3-0, a tym razem z bramki cieszył się Gabriel Dornellas. Ekipa z Wodzisławia Śląskiego w pierwszej odsłonie próbowała jeszcze nawiązać walkę z wiceliderem, ale ten dobrze prezentował się w defensywie.

Tuż po zmianie stron, Ślęza strzeliła gola numer cztery, a jego autorem był Jakub Gil. Wrocławianie w kolejnych minutach jeszcze dwukrotnie cieszyli się z bramki. Najpierw na 5-0 podwyższył Dominik Krukowski, a wynik spotkania w 72. minucie ustalił Gil. Odra musi jak najszybciej zapomnieć o tym blamażu, jeśli chce utrzymać się w 3 lidze gr. III. Zespół z województwa śląskiego nad strefą spadkową ma dwa punkty przewagi.

Odra Wodzisław Śląski - Ślęza Wrocław 0-6 (0-3)

0-1 Mateusz Kluzek (8)

0-2 Hubert Muszyński (13)

0-3 Gabriel Dornellas (29)

0-4 Jakub Gil (50)

0-6 Dominik Krukowski (57)

0-6 Jakub Gil (72)