Śląsk Wrocław pokonał Wisłę Płock 2-1 (1-1) w pierwszym sobotnim meczu grupy spadkowej. W ramach 35. Kolejki Lotto Ekstraklasy.

W 6. minucie fantastyczną okazję do wyjścia na prowadzenie mieli gospodarze. Zakotłowało się pod bramką Nafciarzy. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wypadła młodemu bramkarzowi z rąk. Żaden z piłkarzy Śląska nie potrafił skierować jej do siatki.

W 7. minucie bardzo dobrą okazję, aby odpowiedzieć. Źle wybił piłkę Augusto. Ta trafiła do Mateusza Szwocha, który próbował przelobować Jakuba Słowika, który trącił piłkę, a ta wyszła na rzut rożny.

W 9. minucie Mateusz Cholewiak wykorzystał głębokie dośrodkowanie w pole karne i głową skierował piłkę do siatki.

W 16. minucie koszmarny błąd w wykonaniu Damiana Rasaka, stracił piłkę na rzecz Krzysztofa Mączyńskiego tuż przed polem karnym. Pomocnik wrocławian zagrał w pole karne do Michała Chrapka pomocnik gospodarzy zgubił piłkę.

W. 27. Alen Stevanović z lewej strony pola karnego uderzył na dalszy słupek nie dał najmniejszych szans Jakubowi Słowikowi. Trafił tuż przy dalszym słupku.

Goście po strzeleniu bramki wyrównującej złapali wiatr w żagle. W 30. minucie Alan Uryga strzelając głową próbował zaskoczyć Słowika. Bramkarz WKS-u w tej sytuacji wyszedł obronną ręką.

W 34. minucie Krzysztof Mączyński uderzył w poprzeczkę. Piłka opadała za kołnierz Bartłomieja Żynela, ale w ostateczności trafiłą tylko w obramowanie bramki.

W 36. minucie piłka trafiła do Mateusza Szwocha. Środkowy pomocnik Nafciarzy miał dużo miejsca i czasu na precyzyjne uderzenie. Trafił w sam środek, gdzie Słowik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 65. minucie Róbert Pich uderzył zza pola karnego. Futbolówka otarła się jeszcze o jednego z płocczan, Żynel przerzucił nad poprzeczką.

W 81. minucie Richardinho przewrócił się w polu karnym. Sędzia Kwiatkowski wymownym gestem pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym.

W 83. minucie Augusto dośrodkował z rzutu wolnego. Najwyżej do piłki w szesnastce wyskoczył Marcin Robak uprzedził Ángela García, głową pokonał bramkarza.

ŚLĄSK WROCŁAW - WISŁA PŁOCK 2-1 (1-1)

1-0 Mateusz Cholewiak (9.)

1-1 Alen Stevanović (27.)

2-1 Marcin Robak (83.)

Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Pich (82. Damian Gąska), Mączyński (74. Mateusz Radecki), Augusto, Chrapek (90. Jakub Łabojko), Cholewiak - Robak.

Wisła Płock: Żynel - McGing, Łasicki (75. Adam Dźwigała), Uryga, García - Szwoch (71. Giorgi Merebaszwili), Borysiuk, Rasak, Furman, Stevanović (63. Ricardinho) - Zawada.

żółte kartki: Stevanović, Borysiuk  sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

widzów: 8 715