Olimpia Elbląg wygrała ze Stalą Rzeszów 1-0 (1-0) w niedzielnym meczu 15. Kolejki 2 ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 19. minucie ukraiński pomocnik elblążan Oleksii Prytuliak.

W 4. minucie spotkania szansę na otwarcie wyniku spotkania mieli podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia. Szarżował lewą stroną Piotr Głowacki wstrzelił piłkę na 7. metr gdzie Artur Pląskowski minimalnie minął się z podaniem.

W 19. minucie Oleksii Prytuliak zdecydował się na uderzenie z 25. metra futbolówka podskoczyła jeszcze przed interweniującym Wiktorem Kaczorowskim i wpadła do siatki.

W 20. minucie gospodarze próbowali pójść za ciosem i zaskoczyć oszołomionych po stracie bramki przyjezdnych. Niczym wytrawny bokser. Na 8. metrze znalazł się Przemysław Brychlik, którego uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili.

W 33. minucie Dominik Chromiński otrzymał podanie na 18. metr. Dobrze się odwrócił oddał strzał w światło bramki, ale dobrą interwencją popisał się Sebastian Madejski.

Minutę później piłkarze Stali Rzeszów wykonywali rzut rożny, nie dał się zaskoczyć bramkarz Olimpi Elbląg.

W ostatniej minucie pierwszej części spotkania Michał Nawrot dobrze znalazł się na 30. metrze od bramki. Zdecydował się na uderzenie, ale jego próba przeszła pół metra od lewego słupka bramki.

W 52. minucie ponownie Nawrot, tym razem dośrodkował do Pląskowskiego, który próbował swoich sił strzałem głową z 5. metrów. Kapitalną interwencją popisał się Madejski.

Na 20. minut przed końcowym gwizdkiem Głowacki uderzył w kierunku okienka bramki, ale i tym razem bramkarz elbląskiej Olimpii nie dał się zaskoczyć popisując się kapitalną interwencją.

OLIMPIA ELBLĄG - STAL RZESZÓW 1-0 (1-0)

1-0 Oleksii Prytuliak (19.)

Olimpia Elbląg: Madejski - Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski - Demianiuk (85. Dawid Jabłoński), Krasa, Kuczałek, Prytulak (62. Michał Miller), Szuprytowski - Brychlik (68. Bruno Żołądź).

Stal Rzeszów: Kaczorowski - Sierant, Kostkowski, Sylwestrzak, Głowacki - Chromiński, Ligienza, Plewka, Nawrot (77. Dariusz Jarecki), Mozler (68. Tomasz Płonka) - Pląskowski.

żółte kartki: Lewandowski, Krasa - Nawrot, Ligienza, Chromiński, Kostkowski. sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)