W pierwszym meczu jedenastej serii gier Fortuna 1 ligi, Sandecja Nowy Sącz pokonała przedostatnią drużynę w tabeli. Kibice nie mogli się nudzić, bowiem zobaczyli pięć bramek.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Sandecji Nowy Sącz, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Damian Chmiel. Od tej pory gospodarzom się grało łatwiej, a przejąć inicjatywę próbowali piłkarze Chrobrego Głogów, jednak średnio im się to udawało.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego kontrolowali sytuacje na boisku, choć także chcieli mocniej zaatakować, aby po raz drugi w tym meczu cieszyć się z gola. Tą możliwość miejscowi mieli w 44. minucie, kiedy to Kamil Ogorzały podwyższył prowadzenie nowosądeczan.

Sandecja nie zamierzała się zatrzymywać i chwilę po zmianie stron mogła ona prowadzić już 3-0. Michał Walski zagrywał do strzelca drugiego gola, jednak ten uderzył nad poprzeczką. Gospodarze wciąż byli stroną dominującą i niedługo po tym na bramkę Michała Szmronika uderzał Dominik Kun, który zdołał wywalczyć rzut rożny.

Piłkarze Ivana Djurdevica z czasem zaczęli coraz częściej pojawiać się pod bramką Daniela Bielicy i w 74. minucie Oliver Praznovsky zdobył kontaktową bramkę. Przyjezdni chcieli pójść za ciosem i to im się udało, bowiem pięć minut później był już remis, a do siatki trafił Michał Ilków-Gołąb.

Gospodarze zmarnowali dwubramkową przewagę, a głogowianie coraz bardziej się rozkręcali. Szkoleniowiec Sandecji zdecydował się przeprowadzić dwie roszady w końcówce i przyniosło to świetny efekt. Wprowadzony chwilę wcześniej Mariusz Gabrych zdobył trzeciego dla nowosądeczan i tym samym ustalił wynik meczu.

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 3-2 (2-0)

1-0 Damian Chmiel (4)

2-0 Kamil Ogorzały (44)

1-2 Oliver Praznovsky (74)

2-2 Michał Ilków-Gołąb (79)

3-2 Mariusz Gabrych (88)

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Baran, Flis – Kun, Kanach, Walski (84. Danek), Thiago, Chmiel – Ogorzały (65. Klichowicz), Małkowski (88. Gabrych)

Chrobry Głogów: Szromnik – Ilków-Gołąb, Praznovsky, Michalec, Góra (46. Stolc), Ziemann (77. Kowalczyk), Drewniak, Diduszko, Kozak, Artigas (56. Lebedyński), Benedyczak