W dniu dzisiejszym na oficjalnym profilu KKS-u Kalisz w mediach społecznościowych ukazał się komunikat w którym klub informuje o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem - Ryszardem Wieczorkiem.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu klubu z Kalisza umowa z dotychczasowym trenerem - Ryszardem Wieczorkiem została rozwiązana: 

Dziś zakończono współpracę z trenerem pierwszego zespołu, Ryszardem Wieczorkiem. 59-letni szkoleniowiec przeszedł do “Trójkolorowych” 27 czerwca 2019 roku i od tego momentu poprowadził pierwszy zespół Dumy Kalisza w 75 oficjalnych pojedynkach o stawkę. Zespół kierowany przez Ryszarda Wieczorka zdobył Wielkopolski Totolotek Puchar Polski, mistrzostwo III ligi gr. 2 w sezonie 2019/2020, gwarantujące awans do eWinner 2. ligi. Kakaesiacy, pod przewodnictwem trenera, zagrali w finale baraży do Fortuna 1 Liga, a także pokonali w Fortuna Puchar Polski wyżej notowane zespoły, takie jak Korona Kielce (ostatecznie mecz zweryfikowany jako walkower) oraz Pogoń Szczecin. - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacje klubu. 

Wyjaśniła się także sytuacja dotychczasowych asystentów trenera Wieczorka. Umowa z Patrykiem Drewnowskim i Kamilem Zieleźnikiem została zakończona. Do czasu ogłoszenia nowego nazwiska zespół poprowadzi Marcin Radzewicz, który posiada licencję UEFA A.

Zmiana trenera w Kaliszu to już czwarta roszada na tym stanowisku w aktualnie trwającym sezonie eWinner 2 ligi. Już wcześniej zmian dokonano w Hutniku Kraków, Pogoni Siedlce oraz Sokole Ostróda.

Foto: KKS Kalisz


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki
  • Stal Rzeszów napisał/a

    Powodzenia Kalisz!!

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.