Podopieczni Łukasza Berety mimo fatalnego początku udanie odwrócili losy meczu. Piłkarze trzecioligowca do 88. minuty przegrywali 1-0, lecz strzelili dwa gole w końcówce i zameldowali się w kolejnej fazie Totolotek Pucharu Polski.

Od początku spotkania piłkarze Ruchu Chorzów chcieli pokazać się z dobrej strony przed wyżej notowanym rywalem, jednak Skra Częstochowa nie pozwoliła na to. Podopieczni Pawła Ściebury szybko zyskali sobie przewagę i w 7. minucie Dawid Niedbała wrzucał do Dawida Wolnego, który pokonał Dawida Smuga.

Chorzowianie chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale zabrakło konkretów w wykonaniu Niebieskich. Goście częściej byli przy piłce, jednak to Skra miała dużo lepsze okazje i najpierw główkował Mariusz Holik, a po chwili uderzał Adrian Błaszkiewicz, lecz jego strzał został zablokowany.

Ruch nadal starał się atakować, lecz niekoniecznie dobrze mu to wychodziło. W końcówce pierwszej odsłony obie drużyny przyspieszyły tempo, ale wynik nie uległ już zmianie. Szybko po zmianie stron zawodnicy przyjezdni mocniej zaatakowali i w 50. minucie Mateusz Idzik groźnie uderzał, ale Mateusz Kos wybronił.

Podopieczni Łukasza Berety coraz śmielej sobie poczynali i coraz bardziej zagrażali drugoligowcowi. W 80. minucie przed znakomitą szansą stanął Mateusz Wincierz, lecz uderzył niecelnie. Ruch w końcówce postawił wszystko na jedną kartę i to mu się opłaciło, bowiem Mateusz Bartolewski wykorzystał błąd Skry w obronie i pokonał golkipera gospodarzy.

Chorzowianie w końcówce spotkania ruszyli do ataku i sędzia rzutem na taśmę podyktował rzut karny dla Ruchu. Do futbolówki podszedł Mateusz Idzik i pokonał Mateusza Kosa, ustalając wynik meczu.

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1-2 (1-0)

1-0 Dawid Wolny (7)

1-1 Mateusz Bartolewski (88)

1-2 Mateusz Idzik (90-rzut karny)

Skra Częstochowa: Kos – Zalewski (69. Borycka), Nocoń, Brusiło, Mońka, Błaszkiewicz, Niedbała, Wolny (59. Niedojad), Olejnik, Holik, Pavlas (82. Napora)

Ruch Chorzów: Smug – Idzik, Podgórski (59. Nowak), Bartolewski, Foszmańczyk, Kulejewski, Winciersz, Paszek (82. Iwanek), Mokrzycki, Lechowicz (67. Kowalski), Iwan

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)