Podopieczni Łukasza Berety w dniu wczorajszym otrzymali doskonałą wiadomość. Wobec decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych, Niebiescy zmienili miejsce w tabeli.


Ruch Chorzów został nowym wiceliderem piłkarskiej trzeciej ligi. Jak to możliwe? Otóż w dniu wczorajszym zebrała się Komisja ds. Licencji Klubowych, która zdecydowała że Niebiescy odzyskają dwa punkty. Co to oznacza? Chorzowianie awansowali na drugie miejsce.

Powyższa instytucja wyznaczyła klubowi z ulicy Cichej 6 termin spłaty zaległości licencyjnych na dzień 30 września 2019 roku. Ponadto nałożyła na Ruch sankcję dwóch ujemnych punktów w trwających rozgrywkach ligowych oraz karę finansową w wysokości 3000 zł. 

Chorzowianie spłacili wymagane zobowiązania, wobec czego Komisja postanowiła zwrócić Ruchowi punkty. Kara finansowa została jednak utrzymana. To jednak bez znaczenia, bowiem teraz chorzowianie tracą do liderujących rezerw Śląska Wrocław tylko cztery oczka.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.