W Chorzowie dziś strzelili korki od szampanów. Ruch pewnie pokonał u siebie rezerwy Miedzi Legnica i w przyszłym sezonie będzie występował w eWinner 2 lidze. Dla "Niebieskich" była to szesnasta wygrana z rzędu.


2 czerwca 2021 roku przejdzie do historii Ruchu Chorzów, dla którego wszystko ułożyło się niemal idealne. "Niebiescy" aby cieszyć się z awansu, musieli po prostu nie przegrać. Podopieczni Łukasza Berety mieli dziś ogromne wsparcie przy Cichej 6, a więc piłkarze musieli stanąć na wysokości zadania. Mecz rozpoczął się doskonale dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił niezawodny Tomasz Foszmańczyk.

Drugi garnitur Miedzi Legnica nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat. Ruch dobrze jednak prezentował się w obronie i skutecznie odpierał ataki przyjezdnych. Chorzowianie w spokoju wyczekiwali swoich okazji. Groźnie było w 23. minucie, a szansę miał Marcin Kowalski, jednak na posterunku był Rudolfs Oskars Soloha, który wybił piłkę.

Ruch nie zatrzymywał się i w 32. minucie dopiął swego, a gola głową zdobył Bartłomiej Kulejewski. Tym samym nastała wielka radość przy Cichej 6, a niedługo później, kibice "Niebieskich" znowu mieli powody do radości. Chorzowianie na siedem minut przed końcem pierwszej połowy zdobyli bramkę numer trzy, a jej autorem był Tomasz Wójtowicz, który skierował piłkę do pustej siatki. Rozpoczęło się tym samym wyciąganie szampanów z zamrażarki.

Druga połowa był już formalnością, ale Ruch nie stracił koncentracji i cały czas bardzo dobrze się prezentował na murawie. Fani miejscowych z niecierpliwością czekali na końcowy gwizdek, ale piłkarze cały czas szukali możliwości podwyższenia prowadzenia. To udało się w 86. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Siwek, który tym samym przypieczętował awans "Niebieskich" do eWinner 2 ligi.


Ruch Chorzów - Miedź II Legnica 4-0 (3-0)

1-0 Tomasz Foszmańczyk (2)

2-0 Bartłomiej Kulejewski (32)

3-0 Tomasz Wójtowicz (38)

4-0 Jakub Siwek (86)


Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Kacper Będzieszak (82. Jakub Słota), Piotr Wyroba, Bartłomiej Kulejewski, Marcin Kowalski (51. Jakub Rudek) - Piotr Kwaśniewski, Michał Mokrzycki (82. Konrad Kasolik), Tomasz Neugebauer, Tomasz Foszmańczyk (67. Jakub Siwek), Tomasz Wójtowicz - Łukasz Janoszka (67. Michał Biskup)

Miedź II LegnicaRudolfs Oskars Soloha - Michał Pojasek, Marcin Pietrowski, Grzegorz Bartczak, Patryk Maciejewski, Kamil Niewiadomski - Bruno Garcia (71. Hubert Kwolek), Hamza Bahaïd (58. Adrian Petk), Igor Lewandowski (79. Patryk Poręba), Byron Burgering (58. Szymon Stróżyński) - Werick Caetano (71. Karol Gardzielewicz)

Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole).


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.