Drugi garnitur Zagłębia Lubin wykorzystał porażkę Rekordu Bielsko-Biała i awansował na pozycję wicelidera 3 ligi gr. III. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego pewnie pokonali u siebie Karkonosze Jelenia Góra.

Faworytem niedzielnego spotkania był rezerwy Zagłębia Lubin, które mogły wskoczyć na 2. miejsce w tabeli, bowiem swój mecz przegrał Rekord Bielsko-Biała. Karkonosze Jelenia Góra jednak postawiły miejscowym trudne warunki. Od początku minimalnie przeważali "Miedziowi", lecz nie mogli oni znaleźć sposobu na beniaminka 3 ligi gr. III, któremu marzyło się zwycięstwo.

Zespół z Jeleniej Góry dobrze się prezentował na murawie, jednak brakowało z jego strony konkretów. Przyjezdni nie ustrzegli się jednak błędów i po jednym z nich, podyktowany został rzut karny, a tego na gola zamienił Patryk Kusztal. Podrażniona ekipa Karkonoszy nie zamierzała tak tego zostawiać i w drugiej odsłonie próbowała doprowadzić do wyrównania.

Beniaminek swego dopiął w 68. minucie, a bramkarza Zagłębia pokonał Mateusz Baszak. To widocznie podrażniło miejscowych, którzy szybko ruszyli do odrabiania strat. Karkonosze starali się odpierać ataki Zagłębia, lecz to było konkretniejsze i siedem minut później odzyskało prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Daniel Dudziński. "Miedziowi" poszli za ciosem i po chwili wygrywali już 3-1, a na listę strzelców wpisał się Kusztal.

Gospodarzom niedzielnej potyczki było mało i nadal atakowali, chcąc podwyższyć wynik. Zespół z Jeleniej Góry starał się bronić i całkiem nieźle mu to wychodziło. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego jednak nie odpuszczali i w 86. minucie po raz czwarty cieszyli się z gola, a do siatki trafił Jakub Rogalski. Więcej trafień już nie odnotowano, a to oznacza, że mecz wygrało Zagłębie, które awansowało na pozycję wicelidera rozgrywek.

Zagłębie II Lubin - Karkonosze Jelenia Góra 4-1 (1-0)

1-0 Patryk Kusztal (44-rzut karny)

1-1 Mateusz Baszak (68)

2-1 Daniel Dudziński (75)

3-1 Patryk Kusztal (78)

4-1 Jakub Rogalski (86)