Rezerwy Górnika Zabrze odniosły zwycięstwo w meczu kończącym 11. kolejkę 3 ligi gr. III. Podopieczni Piotra Gierczaka pokonały na własnym stadionie Piasta Żmigród 2-1.

Trzecioligowe rezerwy Górnika Zabrze nie zamierzały być gorsze i wzorem pierwszej drużyny, także chciały wygrać to swoje spotkanie. Podopieczni Piotra Gierczaka od początku lepiej się prezentowali, choć Piast Żmigród także miał okazje oraz dobrze prezentował się w defensywie. Miejscowi jednak tego dnia byli konkretniejsi i w 27. minucie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Krzysztof Kiklaisz.

Ekipa ze Żmigrodu ani myślała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Górnik jednak skutecznie odpierał ataki rywala. Kibice w pierwszej połowie więcej bramek nie zobaczyli. Zabrzanie szybko po zmianie stron podwyższyli na 2-0, a autorem tego trafienia był Wiktor Skała. Piast nie miał już nic do stracenia i w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę.

"Biało-niebiesko-czerwoni" mądrze się jednak bronili i przez długi czas prowadzili 2-0. Podopieczni Kamila Sochy jednak nie odpuszczali i w 77. minucie złapali kontakt za sprawą Daniela Stanclika. Końcówka spotkania zapowiadała się ciekawie i taka też była. Piast za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, ale Górnik dobrze prezentował się w defensywie i dowiózł zwycięstwo do końca.

Górnik II Zabrze - Piast Żmigród 2-1 (1-0)

1-0 Krzysztof Kilkaisz (27)

2-0 Wiktor Skała (52)

2-1 Daniel Stanclik (77)