Piłkarze reprezentacji Polski odnieśli ogromny sukces. Podopieczni Czesława Michniewicza w decydującym meczu, pokonali Szwecję i awansowali na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Kibice od początku oglądali bardzo zacięte zawody. Reprezentacja Polski szybko przejęła inicjatywę i to ona częściej była przy piłce. Dobry mecz rozgrywała także defensywa "biało-czerwonych", która skutecznie odpierała ataki Szwecji. Oba zespoły stwarzały sobie okazje, jednak żadna z nich nie chciała znaleźć drogi do siatki i do przerwy był bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie gospodarze otrzymali rzut karny za faul Jespera Karlströma na Grzegorzu Krychowiaku. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który po chwili cieszył się z gola. Szwecja nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. "Biało-czerwoni" skutecznie jednak odpierali ich ataki, a dobrze zawody od początku rozgrywał Wojciech Szczęsny.

Reprezentacja Polski także miała swoje szanse. Podopieczni Czesława Michniewicza w 72. minucie prowadzili już 2-0, a gola po indywidualnej akcji zdobył Piotr Zieliński. Szwedzi postawili w kolejnych minutach wszystko na jedną kartę, ale "biało-czerwoni" dowieźli prowadzenie do końca i tym samym awansowali na Mistrzostwa Świata w Katarze, które rozpoczną się w poniedziałek 21 listopada.

Polska - Szwecja 2-0 (0-0)

1-0 Robert Lewandowski (49-rzut karny)

2-0 Piotr Zieliński (72)

Polska: Szczęsny – Bielik, Glik, Bednarek, Cash – Góralski (46. Krychowiak), Moder – Bereszyński, P. Zieliński (89. Buksa), S. Szymański – Lewandowski

Szwecja: Olsen – Krafth, Lindelöf, Danielson (79. Ibrahimović), Augustinsson – Kulusevski, Karlström (67. Svanberg), K. Olsson (80. Karlsson), Forsberg – Isak, Quaison (66. Elanga)

Żółte kartki: Góralski, Moder, Lewandowski, Bielik - Isak, Kulusevski

Sędziował: Daniele Orsato (Włochy)

Widzów: 54 078