To nie był dzień Odry Wodzisław Śląski. Beniaminek 3 ligi gr. III wysoko przegrał z Rekordem Bielsko-Biała, dla którego jest to drugie zwycięstwo w 2022 roku.

Oba zespoły nie miały najlepszych nastrojów przed sobotnią potyczką. Odra Wodzisław Śląski po szalonym meczu ostatecznie musiała uznać wyższość rezerw Zagłębia Lubin, a Rekord Bielsko-Biała podzielił się punktami z Polonią Bytom. Zarówno jednym i drugim marzyło się więc zwycięstwo.

Od początku jednak lepiej spisywał się Rekord, który stworzył sobie więcej okazji bramkowych i częściej był przy piłce. Odra natomiast starała się bronić i całkiem nieźle jej to wychodziło. Gospodarze jednak byli zawzięci i w 34. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Dawid Kasprzyk.

Rekord dostał wiatru w żagle i czym prędzej rozpoczął poszukiwania trafienia numer dwa. Bielszczanie nie musieli długo czekać i w 41. minucie było już 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Krysik. Gospodarze nie odpuszczali i tuż po przerwie strzelili gola numer trzy, którego autorem był Szczepan Mucha.

Odra w kolejnych minutach próbowała nawiązać walkę z wyżej notowanym Rekordem, ale ten kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Okazji jednak nie brakowało zarówno z jednej jak i drugiej strony, jednak ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i lepsze nastroje po meczu miał zespół z Bielska-Białej.

Rekord Bielsko-Biała - Odra Wodzisław Śląski 3-0 (2-0)

1-0 Dawid Kasprzyk (34)

2-0 Arkadiusz Krysik (41)

3-0 Szczepan Mucha (48)