Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane 2 kwietnia 2022 roku, jednak wtedy przeszkodził zły stan murawy. Ostatecznie zagrano 6 kwietnia 2022 roku i lepsze humory po końcowym gwizdku miała Pilica Białobrzegi, która ograła Broń Radom 2-1.


Dla walczącej o utrzymanie Pilicy Białobrzegi był to niezwykle ważny mecz. Beniaminek 3 ligi gr. I w środę chciał więc pokonać wyżej notowaną Broń Radom by złapać trochę oddechu. Samo spotkanie od początku było wyrównane, a oba zespoły starały się stwarzać okazje bramkowe. Tych jednak było jak na lekarstwo, choć zarówno jednym jak i drugim nie można było odmówić woli walki i zaangażowania.

Kibice oglądali ciekawe widowisko, brakowało sytuacji. Z czasem te przyszły. W 38. minucie Broń objęła prowadzenie, a bramkarza Pilicy pokonał Jan Głowacki. Podrażnieni gospodarze nie zamierzali tak tego zostawiać i błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. Zespół z Białobrzegów napierał i tuż przed przerwą doprowadził do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Konrad Paterek.

W drugiej odsłonie mecz się otworzył, a oba zespoły starały się przechylić szalę na swoją korzyść. Mecz stał na niezłym poziomie, a okazje stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Konkretniejsza była jednak Pilica, która w 84. minucie objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Marcin Bykowski. Broń próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze mądrze się bronili i dowieźli korzystny wynik do końca.


Pilica Białobrzegi - Broń Radom 2-1 (1-1)

0-1 Jan Głowacki (38)

1-1 Konrad Paterek (45)

2-1 Marcin Bykowski (84)

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.