Podopieczni Tomasza Tułacza pokonali w meczu wyjazdowym Wigry Suwałki. Goście prowadzili już 0-3, ale rozmiary porażki zmniejszył Kamil Sabiło, który strzelił dwa szybkie gole.

Od początku spotkania to piłkarze Puszczy Niepołomice starali się narzucać własne warunki i od początku golkiper Wigier Suwałki, Dominik Kąkolewski miał pełne ręce roboty. Pierwszą groźną akcję goście stworzyli sobie w 6. minucie, a na bramkę uderzał Michał Czarny.

Po chwili przed szansą stanęli Jose Embalo oraz Michał Mikołajczyk, lecz ich strzały nie przyniosły bramek. Goście nadal byli stroną dominującą i w 17. minucie wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił 30-letni obrońca. Wigry chciały szybko odrobić straty, jednak piłka po strzale Szymona Łapińskiego poszybowała nad poprzeczką.

Obie drużyny w pierwszej połowie szukały bramek, wobec czego kibice nie mogli się nudzić. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie i to Puszcza w lepszych humorach schodziła na przerwę. Po zmianie stron pierwszą dogodną okazję miały Wigry, a konkretnie Michał Żebrakowski, jednak jego strzał został zablokowany.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 53. minucie Jakub Bąk podwyższył prowadzenie ekipy z Małopolski. Gospodarze byli bardzo wściekli, a ich złość wykorzystała ekipa gości, która zdobyła trzecią bramkę, z której cieszył się Jose Embalo.

Puszcza mając wynik zaczęła kontrolować przebieg spotkania i skupiła się głównie na defensywie. Do głosu zaczęli jednak coraz śmielej dochodzić podopieczni Adama Fedoruka, którzy w 81. minucie zdobyli gola, a na listę strzelców wpisał się Kamil Sabiło.

120 sekund później ten sam piłkarz zdobył kontaktową bramkę, dając nadzieję ekipie Wigier na ugranie chociażby punktu. Goście widząc co się dzieje, zaczęli coraz bardziej grać na czas aby dowieźć prowadzenie. Ta sztuka im się ostatecznie udała i to Puszcza może się cieszyć z trzech oczek.

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2-3 (0-1)

0-1 Michał Czarny (17)

0-2 Jakub Bąk (53)

0-3 Jose Embalo (58)

1-3 Kamil Sabiłło (81)

2-3 Kamil Sabiło (83)

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Konrad Matuszewski, Abdoulaye Diallo, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski (68. Kamil Sabiłło), Joel Huertas - Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Robert Bartczak - Szymon Łapiński (46. Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek (81. Oskar Furst)

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski - Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk - Maksymilian Sitek, Jakub Serafin, Marcin Stefanik, Hubert Tomalski (73. Bartosz Widejko, 85. Longinus Uwakwe), Jakub Bąk (65. Wiktor Żytek) - Jose Embalo