Pierwsze wiosenne zwycięstwo odnieśli gracze Lechii Zielona Góra. Podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry.

Mecz jednak lepiej zaczął się dla Gwarka Tarnowskie Góry, który w 2. minucie objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Dawid Jarka. Podrażniona Lechia Zielona Góra nie tego się spodziewała i szybko ruszyła do odrabiania strat. W kolejnych minutach oglądaliśmy żywe spotkanie, w którym nie brakowało okazji do zdobycia gola.

Zespół z województwa lubuskiego nie poddawał się i w 41. minucie dopiął swego, a na listę strzelców wpisał się Mykyta Łoboda. Lechia dostała wiatru w żagle i po przerwie bardzo chciała objąć prowadzenie. Gwarek także miał swoje okazje, jednak konkretniejsi byli goście, którzy na dziesięć minut przed końcem trafili na 1-2, a bramkę zdobył Vinícius Veneranda.

Gwarek Tarnowskie Góry - Lechia Zielona Góra 1-2 (1-1)

1-0 Dawid Jarka (2)

1-1 Mykyta Łoboda (41)

1-2 Vinícius Veneranda (80)