Kontynuujemy przedstawienie piłkarskich beniaminków w 3 lidze. Wszystkie prezentacje drużyn można znaleźć pod naszym hasztagiem #poznajbeniaminka.


Rok założenia: 1946

Barwy klubowe: niebiesko-czarne

Trener: Piotr Kołc

Zawisza Bydgoszcz czyli klub, którego raczej nie trzeba mocno przedstawiać na mapie Polski. Zawisza występował w Ekstraklasie w latach 2013-15, następnie w I lidze w sezonie 2015/16 po którym nie otrzymał licencji na dalszą grę na tym poziomie. Wtedy rozpoczęła się nowa historia od B-klasy. 

Trzy lata i trzy awanse dały nadzieje na powrót do świetności. Od sezonu 2019/20 bydgoszczanie występowali w IV lidze - wtedy w przerwanym sezonie awans wywalczył Pomorzanin Toruń.

Kolejny sezon z dużymi nadziejami, które udało się spełnić choć wcale nie było łatwo. Walka do ostatniej kolejki z Włocłavią Włocławek o awans dała upragniony sukces w postaci awansu do 3 ligi.

Największym sukcesem klubu jest wywalczenie Pucharu Polski w sezonie 2013/14 oraz Superpucharu Polski w 2014 roku, kiedy to pokonali Legię Warszawa 2:3.

Bilans z poprzedniego sezonu: 

30 spotkań (70 punktów) - 21 wygranych, 7 remisów i 2 porażki

Bilans bramkowy: 87:29

Mecze domowe: 12-4-0

Bilans bramkowy: 47:15

Mecze wyjazdowe: 9-3-2

Bilans bramkowy: 40:14

Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu: Kamil Żylski - 30 goli, Tomasz Żyliński - 11 goli, Zadrian Brzeziński - 8 goli

Transfery do klubu 2021/22: Maciej Koziara (GKS Bełchatów), Michał Dumieński (Sportis Łochowo), Kamil Żylski (wykup - Unia Janikowo), Stanisław Wędzelewski (Chojniczanka Chojnice), Bartosz Szelong (Warta Gorzów), Piotr Okuniewicz (Sokół Ostróda), Adam Paliwoda (Olimpia Grudziądz), Łukasz Tabisz (Górnik Zabrze U18), Jan Chachuła (BKS Bydgoszcz), 

Transfery do klubu 2021/22: Michał Oczkowski (Wisła Płock), Kamil Czyżniewski, Jay Jaskólski, Bartosz Stoppel, Dawid Deresiewicz, Natan Zniszczol, Jan Stypczyński

Przygotowanie do sezonu 2021/22:

Zawisza Bydgoszcz - ŁKS II Łódź (3 liga gr.1) 1:1

Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka Chojnice (2 liga) 1:1

Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia (3 liga gr.II) 3:3

Pierwsze spotkanie ligowe:

Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin - 7 sierpnia 19:46


Pierwszym starciem w nowym sezonie dla Zawiszy będzie 12. zespół poprzedniego sezonu Jarota Jarocin, która praktycznie do końca zeszłego sezonu nie mogła być spokojna o swój ligowy byt.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.