Czwarta sylwetka a zarazem ostatnia w grupie II - mistrz województwa pomorskiego - Stolem Gniewino


Rok założenia: 1993

Barwy klubowe: biało-niebieskie

Trener: Arkadiusz Gaffka (od lipca 2021)

Czwarty i ostatni beniaminek grupy II - mistrz województwa pomorskiego - Stolem Gniewino. Podobnie jak i w kujawsko-pomorskim, walka o awans na pomorzu była równie zacięta. Na trzy kolejki przed finiszem rozgrywek w walce liczyło się trzy drużyny: Stolem Gniewino, Kaszubia Kościerzyna i Jaguar Gdańsk

Z bezpośredniej walki o awans odpadł Jaguar Gdańsk za sprawą walkowera z Wdą Lipusz - sprawa była dość zawiła a wynik meczu trzykrotnie zmieniano - ostatecznie na niekorzyść drużyny z Gdańska. W ostatniej kolejce bezpośrednia walka rozegrała się pomiędzy Stolemem a Kaszubią, która miała dwa punkty straty. 

Ostatecznie oba kluby swoje mecze wygrały a tabela nie uległa zmianie, w efekcie czego historyczny awans do 3 ligi wywalczył Stolem. Klub ma zdecydowanie najkrótszą historię - powstał najpóźniej ze wszystkich beniaminków grupy II. W 4 lidze pomorskiej występował nieprzerwanie od 2015 roku.

Bilans z poprzedniego sezonu: 

29  spotkań (72 punkty) - 22 wygrane, 6 remisów i 1 porażka

Bilans bramkowy: 74:26

Mecze domowe: 9-6-0

Bilans bramkowy: 35:11

Mecze wyjazdowe: 13-0-1 (jedyna porażka 4:1 z Jaguarem w 24. kolejce)

Bilans bramkowy: 39:15

Najlepsi strzelcy poprzedniego sezonu: Mateusz Dampc - 24 bramki, Kamil Patelczyk - 16 bramek (oraz 16 asyst), Mateusz Wachowiak - 9 bramek

Transfery do klubu 2021/22: brak informacji

Transfery do klubu 2021/22: brak informacji

Przygotowanie do sezonu 2021/22:

Stolem Gniewino - Jaguar Gdańsk (4 liga) 1:1

Stolem Gniewino - GKS Kowale (4 liga) 1:1

Stolem Gniewino - Pogoń Lębork (4 liga) 0:0

Pierwsze spotkanie ligowe:

Stolem Gniewino - GKS Przodkowo - 6 sierpnia 19:00


W pierwszej kolejce nowego sezonu Stolem zmierzy się z GKS Przodkowo czyli zespołem, który w poprzedniej rundzie grał w rozgrywkach grupy mistrzowskiej. Sporo mówiło się po zakończeniu sezonu o możliwości wycofania się GKS-u, jak się jednak okazało były to tylko plotki, gdyż klub zebrał konieczne pieniądze pozwalające na przystąpienie do rozgrywek 3 ligi.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.