Jedne z najgorszych eliminacji do wielkiego turnieju w historii polskiej reprezentacji w piłce nożnej powoli dobiegają końca. Grupa z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi, która w teorii miała być „samograjem” przyniosła wiele niekorzystnych rozstrzygnięć i zawodu kibicom w naszym kraju. Przed nami pozostał już tylko ostatni mecz w grupie z Czechami, natomiast nasi południowi sąsiedzi mają do rozegrania jeszcze dwa mecze eliminacyjne.

W piątek 17 listopada o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym Polska zmierzy się z reprezentacją Czech, który dla nas będzie ostatnim meczem tych eliminacji w grupie, a dla Czechów przedostatnim. Tematem przewodnim wśród kibiców piłkarskich w Polsce jest nieoczekiwanie słaba postawa naszej reprezentacji w tych eliminacjach oraz ewentualne perspektywy poprawy. Coraz bardziej oddala się od Polski możliwość bezpośredniego awansu na przyszłoroczny turniej Mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w Niemczech, a najbardziej prawdopodobne staje się uczestnictwo w meczach barażowych.

Ostanie mecze Polski i Czech

W meczach wrześniowych Polska 7 września wygrała z Wyspami Owczymi 2:0 w Warszawie, natomiast 10 września przegrała w Tiranie 2:0 z Albanią. 7 września Czechy zremisowały 1:1 z Albanią w Pradze, a 10 września zagrali towarzysko z Węgrami w Budapeszcie, gdzie również zanotowali remis 1:1. Natomiast jeśli chodzi o mecze październikowe, Polska 12 października wygrała 0:2 na wyjeździe z Wyspami Owczymi i zremisowała 1:1 z Mołdawią u siebie. Z kolei Czesi 12 października przegrali 3:0 z Albanią w Tiranie, a 15 września wygrali u siebie 1:0 z Wyspami Owczymi.

Sytuacja w grupie E eliminacji EURO 2024

Przed ostatnim zgrupowaniem liderem grupy E jest Albania, która wygrała cztery mecze (w tym jeden z Polską 2:0 u siebie i jeden z Czechami 3:0 również u siebie), jeden mecz przegrała (z Polską 2:1 w Warszawie) i jeden zremisowała (1:1 z Czechami na wyjeździe). Po sześciu meczach Albania ma zatem 13 punktów i jeszcze dwa mecze do rozegrania – 17 listopada z Mołdawią w Kiszyniowie i 20 listopada z Wyspami Owczymi w Tiranie.

Drugie miejsce zajmują Czechy, które zgromadziły 11 punktów w sześciu dotychczasowych meczach. Czesi wygrali trzy mecze (w tym 3:1 z Polską w Pradze), dwa mecze zremisowali (w tym 1:1 z Albanią w Pradze) i jeden mecz przegrali (3:0 z Albanią w Tiranie). Czechy oprócz meczu z Polską zagrają też z Mołdawią u siebie 20 listopada.

Natomiast zawodząca notorycznie w tych eliminacjach Polska jest dopiero trzecia w tabeli, a do tego rozegrała siedem meczów, czyli o jeden więcej niż drużyny, które nas wyprzedzają w tabeli – Albania i Czechy. Mamy na koncie 10 punków – trzy mecze wygraliśmy (z Wyspami Owczymi 2:0 w Warszawie i 0:2 na wyjeździe oraz 2:1 z Albanią na Stadionie Narodowym), jeden mecz zremisowaliśmy (1:1 z Mołdawią w Warszawie) i ponieśliśmy trzy porażki (w Pradze z Czechami 3:1, w Kiszyniowie z Mołdawią 3:2 i w Tiranie z Albanią 2:0). Przed Polakami już tylko mecz z reprezentacją Czech.

Czwarte miejsce w „polskiej” grupie zajmuje Mołdawia, która zgromadziła 9 punktów. Mołdawianie odnieśli dwa zwycięstwa (w tym z Polską u siebie 3:2), 3 remisy (w tym z Polska na wyjeździe 1:1) i tylko raz przegrali (. Przed Mołdawią jeszcze dwa mecze – 17 listopada zmierzą się z Albanią u siebie, a 20 listopada czeka ich wyjazd na mecz z Czechami do Pragi.

Natomiast tabelę zamykają Wyspy Owcze, które mają jeden punkt na koncie. Reprezentacja wietrznego archipelagu na Morzu Północnym rozegrała siedem meczów, z których sześć przegrała i jeden zremisowała. Wyspy Owcze mają do rozegrania tylko jedno spotkanie – 20 listopada zmierza się z Albanią w Tiranie.

Mecz Polska – Czechy i co dalej?

Przed ostatnim zgrupowaniem Polacy mają niewielkie szanse na bezpośredni awans. Z Czechami muszą wygrać i liczyć na to że nasi południowi sąsiedzi stracą punkty z Mołdawią na swoim stadionie. W każdej innej sytuacji Polskę czekają mecze barażowe o awans na EURO 2024. Tutaj rywale wciąż pozostają kwestią otwartą, a kibice będą śledzić wyniki eliminacji do końca, by poznać potencjalnych przeciwników.

Mecze reprezentacyjne i nie tylko można obstawiać w Betcris!

Zakłady bukmacherskie Betcris to legalny polski bukmacher online, który umożliwia typowanie meczów eliminacji EURO 2024. Na intuicyjnej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Betcris możesz także obstawiać mecze klubowe oraz wiele innych dyscyplin sportowych. W Betcris możesz też skorzystać z atrakcyjnych bonusów bukmacherskich.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.